"רעות בין ההתיישבות לחיילים"

ראשי ההתיישבות השתתפו בטקס הרמת כוסית לרגל יום העצמאות עם אלוף פיקוד המרכז ונציגי מערכת הביטחון הפועלים ביו"ש.

עדו בן פורת , כ"ה בניסן תשע"ט

נציגי מערכת הביטחון עם ראשי ההתיישבות
נציגי מערכת הביטחון עם ראשי ההתיישבות
צילום: דובר צה"ל

ראשי המועצות וההתיישבות ביו״ש השתתפו היום (שלישי) בטקס הרמת כוסית חגיגי לכבוד יום העצמאות בראשות אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן, מפקדי החטיבות והאוגדות, ומפקדים בכירים מהמנהל האזרחי, מחוז ש״י ומחוז ירושלים של משטרת ישראל ומג"ב.

אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן, אמר לראשי ההתיישבות, "השותפות הטבעית איתכם מהווה אבן יסוד בשגרה שלנו. נמשיך לבצע את תפקידנו ולשמור על מרקם החיים ואיכות החיים באיוש ובבקעה לצד סיכול הטרור מדי יום ולילה".

חבר הנהלת מועצת יש''ע וראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה כי "התיישבות היא רעות. רעות בין התיישבות לארצנו, רעות בין ההתיישבות למורשתנו, רעות בין התיישבות לחיילינו. אנו מלאי תודה על מה שאתם עושים במשך כל השנה ועל מה שעשיתם בחג לשמירה על בטחון התושבים. אנו נמצאים כאן בין פסח ליום העצמאות כדי לברך אתכם על החג שהיה ובחג שיהיה".

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני אמר, "כשאנו רואים אתכם בדרכים, בצמתים ובמעברים, אנו יודעים כי יש מי ששומר על ביטחוננו. אנו מודים לכם על כל שאתם מאפשרים לנו שגרת חיים, כפי שראינו בימי חול המועד, במהלכו ביקרו עשרות אלפי מטיילים באתרי התיירות ביהודה ושומרון. בשם ההתיישבות אני רוצה לאחל לכולם יום עצמאות שמח וקיץ נעים".