נתן אשל מנסה לגייס את ינקלביץ' לליכוד?

נתן אשל, חבר צוות המו"מ של הליכוד, מנסה להביא לעריקתה של הח"כית החרדית של 'כחול לבן' לליכוד. כך מדווח 'ידיעות אחרונות'.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ט

ח"כ עומר ינקלביץ'
ח"כ עומר ינקלביץ'
צילום: חזקי ברוך

העיתון 'ידיעות אחרונות' פרסם עדויות מניסיונותיו של נתן אשל, חבר צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד, להביא לעריקה של מספר חברי כנסת של 'כחול לבן' ולהעבירם לשורות הליכוד. זאת כאשר חברת הכנסת החרדית עומר ינקלביץ' היא היעד הראשון למשימה זו. לטענות מגיב אשל ואומר כי הדברים משוללי אמת.

על פי הדיווח פנה אשל באחרונה לגורמים שונים בעולם החרדי, כדי לבדוק אפשרות להשפיע על ינקלביץ', הממוקמת במקום ה-23 ברשימת מפלגתה, במטרה להעבירה לליכוד, וגם ביקש לבדוק עבורו מיהי הדמות התורנית הקרובה לה שיכולה להשפיע על מהלך כזה.

הוא גם הבטיח תמורה מכובדת עבור העריקה - ראשות ועדה בכנסת - כשהמטרה העומדת לנגד עיניו היא הקמת קואליציה צרה של 61 ח"כים לפחות, בלי ליברמן.

העיתון הביא את תוכן השיחות שקיים אשל עם גורמים חרדים שונים. "אין לנו ממשלה בלי הקול שלה", הסביר בשיחות הללו אשל. "עם הקול הזה יש לביבי ממשלה גם בלי איווט. אנשי קשר כבר דיברו איתה. אבל פה זה כבר לא יילך רק עם אנשי קשר. חברה שלה כבר דיברה איתה ועוד מישהו כבר דיבר איתה. זה לא רק אנשי קשר. אנחנו רוצים שהיא תעזוב את כחול לבן ותעבור לליכוד. היא תקבל ראשות ועדה חשובה שתטפל בנושא חרדים. היא לא תהיה סתם ח"כית בלי משמעות בכחול לבן".

אשל סבור כי ינקלביץ' תציל את החרדים מידיו של ליברמן. "ברור שקרה משהו עם ליברמן והיא יכולה לעצור את זה. היא תהיה בליכוד". על הרעיון שלפיו ינקלביץ' תישאר בכחול לבן אבל תצביע עם הקואליציה, אמר אשל: "היא יכולה לעשות את זה, אבל הם יזרקו אותה - אז שתבוא לליכוד".

בשיחה נוספת אמר אשל כי המטרה שלו היא להשפיע על החלטתה של ינקלביץ' ואפילו על בעלה באמצעות רבנים ואדמו"רים. "אני לא יודע אם היא שייכת לליטאים או לחסידים. אני לא מכיר אותה. נגיד שהיא ליטאית ויבוא הרב חיים קנייבסקי ויגיד שאסור לפגוע ביהדות החרדית, וזה יהיה תלוי רק בה היא לא תעמוד בזה. ואם יבוא אליה הרב מגור, אם בעלה חסיד גור - היא לא תעמוד בזה".

בתגובה לפרסום אמר אשל: "לי זה טוב כזה פרסום, אבל לא ביקשנו ולא נרצה לא אותה ולא אחרים. אנחנו שמחים עם ה־65 שיש לנו".