תארים אקדמיים ל-85 קציני משטרת ישראל

טקס חלוקת תארים אקדמיים לצוערי קורס קצינים ולקציני משטרת ישראל, התקיים באוניברסיטת חיפה במעמד ראש אגף ההדרכה ניצב אבשלום פלד.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ט

טקס קבלת תואר אקדמי לקציני המשטרה
טקס קבלת תואר אקדמי לקציני המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

טקס חלוקת תארים אקדמיים לצוערי קורס קצינים ולקציני משטרת ישראל, התקיים אמש (שלישי) באוניברסיטת חיפה.

במהלך הטקס הוענקו תעודות הסמכה ל-9 קצינים וצוערים שהצטיינו בהישגיהם במהלך התואר. בהמשך הוענקו התארים ליתר הבוגרים והבוגרות.

ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד, אמר "טקס זה מהווה ציון דרך נוסף בתלם הובלת הלמידה שמשטרת ישראל עמלה רבות להשרישו בקרב שוטרים וקצינים. תהליך האקדמיזציה במשטרה, החל לראשונה בשנת 2008, אז סיימו את התכנית בהצלחה 43 שוטרים ושוטרות.

כיום בטקס סיום המחוז האחת עשרה של הפרויקט הוענקו תארים ל-85 בוגרים ובוגרות. מטרתה העיקרית של האקדמיזציה, היא שינוי ושיפור בכל הנוגע למקצועיות השוטר לשם הגברת אמון הציבור".

לבוגרי התואר אמר ראש אגף ההדרכה: "אתם יכולים להיות גאים בעצמכם על הדרך שעשיתם ובעיקר על מה שתביאו אתכם לתפקידכם בעתיד כקצינים במשטרת ישראל".

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין אמר "אוניברסיטת חיפה גאה להיות חלק מתהליך האקדמיזציה של משטרת ישראל בעשור האחרון. זהו תהליך שתורם רבות לא רק למשטרה ולשוטרים עצמם, אלא לחברה הישראלית כולה. זהו נדבך נוסף של חזון המולטיברביטה שלנו - אוניברסיטה שלוקחת חלק פעיל בעיצוב המרקם החברתי של מדינת ישראל".

זו השנה ה-11 שצוערי קורס הקצינים של המשטרה מקבלים הכשרה אקדמית באוניברסיטת חיפה, כשהשנה מדובר במחזור הגדול ביותר מאז נוסדה התכנית. מאז החל קורס הקצינים האקדמי הראשון במשטרה בשנת 2008, הוסמכו מאות בוגרים ובוגרות במסלול מיוחד שפותח עבורם בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה.

במסגרת הקורס לומדים החניכים לימודי תואר ראשון רב תחומי הכולל מגוון קורסים בתחומי המשפטים, הקרמינולוגיה ואכיפת החוק, הניהול, מדעי החברה, מדעי המדינה וכיו"ב'.

מסלול הלימודים הייחודי כולל תכנים רלוונטיים לעשייה המשטרתית מבחינת רקע תיאורטי וידע מעשי. מתוך הבנה והכרה בחשיבות מקצוע השיטור במישור האקדמי, מסלול לימודים זה הפך למעשה לחלק מובנה בתהליך הכשרת השוטרים לקצונה בארגון.

הידע שרכשו במסגרת התואר, מעשיר את הצוערים בכלים לחשיבה טקטית ואידיאולוגית, במטרה לשפר את יכולת המשטרה ולתת בידי הצוערים כלים להתמודד עם האתגרים שיוצבו בפניהם.