פניה לדינה זילבר: הוראתך מפלה את הציבור החרדי

עו"ד משה אוסדיטשר פנה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה וקבל על הוראתה לרב לקיים שיעור מעורב לציבור.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ט

דינה זילבר
דינה זילבר
Photo by Hadas Parush/Flash90

עו"ד משה אוסדיטשר שיגר מכתב למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, בו קבל על הוראתה הנוגעת לביטול הפרדה בין גברים לנשים באירועים ציבוריים בעלי אופי חרדי.

זאת לאחר שנחשף ב'רדיו קול חי' כי זילבר הורתה לקיים היום (רביעי) שיעור של הרב יגאל כהן בהיכל הטוטו בחולון ללא הפרדה בין גברים ונשים.

"כאדם המשתייך לציבור החרדי, נעצבתי לגלות כי, פעם אחר פעם, עולה טענה על הדרת נשים וכו', כאשר, טועני הטענה, אינם מעוניינים לקחת חלק באותו אירוע בו נעשית 'הדרה' וכל שעומד לנגד עיניהם הוא, פופוליזם וניסיון להשתלח בציבור שלם, אשר בוחר לנהל את חייו באורח מסויים", כתב אוסדיטשר לזילבר.

הוא הוסיף, "אציין כי טענות כאלו ואחרות בדבר הדרת נשים במגזר הציבורי אינה יכולה לעמוד במבחן ההיגיון, מאחר וככל הידוע לך, קיימת הפרדה מגדרית במקומות רבים, תוך שמשום מה הדגש היחיד שניתן הוא בגין הפרדה מגדרית הנעשית על רקע הלכתי ונוגעת לציבור החרדי והדתי בלבד".

"בנקודה זו אציין בפנייך שככל ואכן לא ניתן על פי דין להורות על הפרדה מגדרית במבני ציבור הרי שבכלל בתי הכנסת בישראל (המופעלים על ידי הרשויות המקומיות) נעשית הפרה תמידית של הוראות הדין מאחר וקיימת הפרדה בין נשים לגברים בשעת תפילה", כתב עורך הדין.

את מכתבו סיים במלים, "אין בליבי ספק כי אורח חייו של הציבור החרדי לא יוכל לדור בכפיפה אחת עם הדרתו בפועל ורמיסת זכויותיו האזרחיות ויפעל בכל דרך לשינוי לרבות חקיקה התואמת את ערכיו".