כך הושמדה מנהרת הטרור בעזה

בתגובה למטח הרקטות מרצועת עזה, צה"ל תקף עשרות מטרות של חמאס והג'יהאד האסלאמי, בהן מנהרת טרור שנחפרה במטרה לבצע פיגוע בישראל.

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תשע"ט

תיעוד השמדת מנהרת הטרור
תיעוד השמדת מנהרת הטרור
צילום: דובר צה"ל

תיעוד השמדת מנהרת הטרור

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס הודיע היום (שבת) כי צה"ל תקף מנהרת טרור שנחפרה מאזור רפיח וחצתה לשטח ישראל.

עבודות החפירה של המנהרה הואצו בשבועות האחרונים "מתוך כוונה לבצע פיגוע", ולדברי מנליס, בצה"ל עקבו אחריה כשהיא תחת שליטתם המלאה, בטרם הותקפה היום.

תקיפת המנהרה בוצעה כחלק מהתגובה למטח הרקטות מרצועת עזה שבמסגרתה הותקפו כ-70 מטרות חמאס והג'יהאד האסלאמי. "אנחנו רואים בחמאס כאחראי", אמר דובר צה"ל. "הם הריבון, הם אחראים. אנחנו רואים בג'יהאד האסלאמי ארגון שלא מורתע מחמאס ולכן תוקפים לא מעט מוצבים ואתרי ייצור שלהם".

תיעוד מאתרי החפירה של מנהרת הטרור

דובר צה"ל הסביר כי הג'יהאד האסלאמי פועל בשבועות האחרונים על מנת לערער את היציבות בעזה. "הג'יהאד האסלאמי מנסה להערים על חמאס שלא יידע שזה הוא, בפועל, חמאס מצליח לאכוף את הדירקטיבה על הג'יהאד ולהחיל עליו אחריות", אמר.

עד השעה 16:00 זוהו כ-200 שיגורים מרצועת עזה, שעשרות מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בנוסף לכך, נרשמו כמה נפילות בשטחים בנויים. בתגובה, צה"ל תקף ברצועה עזה, בין היתר שתי חוליות תלול מסלול, ונהרגו בין חמישה לשישה מחבלים מחמאס והג'יהאד האסלאמי. לפי דובר צה"ל, התחילו תקיפות נוספות, הכוחות הקרקעיים בגזרה תוגברו ומרחב הדיג והמעברים נסגרו.

"הכוונה שלנו הוא להגיב לאירועים האלה", אמר דובר צה"ל. "בסוף הדרישה מחמאס היא לאכוף את השקט. יש לג'יהאד האסלאמי ולחמאס חמ"ל לתיאום, הפעולה כרגע מתואמת בין שני הארגונים. אנחנו כרגע בעיצומה של תקיפה, זה יימשך בשעות הקרובות ותראו עוד מטרות מעניינות".