כיבוש עזה? ''לא רציני ולא מוסרי''

השר ישראל כץ: ''יש מדיניות - לא להיקלע למלחמה במידה שהדבר הזה מתאפשר. יחד עם זאת להגיב בעוצמה''.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ט

מתקפת הרקטות לעבר ישובים בשטח ישראל
מתקפת הרקטות לעבר ישובים בשטח ישראל
צילום: משטרת ישראל

שר התחבורה, ישראל כץ (הליכוד), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס הבוקר (ראשון) להמשך ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר יישובי ישראל.

"אנחנו פועלים ונמשיך לפעול. נפגעו יעדים רבים, הושמדו עשרות מטרות, מנהרות טרור. אנחנו נמצאים בעיצומו של הסבב הזה. לא שמעתי איזושהי הצעה מקורית מצד האופוזיציה המתהווה", אמר השר כץ לרשת כאן ב'.

הוא הדף את הטענות על היעדר מדיניות ביטחונית, "בחוץ אנשים אמרו כל מיני דברים, בתוך החדר יש מדיניות, לא להיקלע למלחמה במידה שהדבר הזה מתאפשר . יחד עם זאת להגיב בעוצמה, הנה עובדה שלא ירו לתל אביב ופועלים במלוא העוצמה על ירי על עוטף עזה והדרום".

על המצב ברצועת עזה אמר כץ: "אין שום סיכוי שאבו מאזן יחזור לתוך עזה. ואלה שמציעים לכבוש את עזה עם מיטב חיילנו שייפגעו בדרך, זה פשוט לא רציני ולא מוסרי. צריך להיות שם גבול, אסור לשקוע באשליות, כאילו יבואו אבו מאזן והמצרים ויפתרו לנו את הבעיות"

חבר הכנסת, רם בן ברק, מכחול לבן אמר הבוקר לרשת ב', "מה קורה בשנה האחרונה? כל פעם יש איזשהו סבב, מי שמכתיב מתי הוא מתחיל ונגמר הוא חמאס. צריך להתיש את החמאס, שיבין שיש לו מה להפסיד. אבל במקביל חייבים לבוא עם סוג של פתרון שנותן לתושבי עזה אופק להיאחז בו".