המשטרה נערכת ליום העצמאות

המשטרה ערכה טקס לקראת יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ט

השר ארדן ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן
השר ארדן ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן
צילום: דוברות המשטרה

במטה הארצי של משטרת ישראל בירושלים התקיים טקס המשטרה לקראת יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל.

הטקס התקיים במעמד השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, ובהשתתפות סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, קצינים, שוטרים ומשפחות שכולות.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן אמר בטקס: "צוואתם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ברורה לכולנו. לקיים לעד את מדינת ישראל חזקה ולכונן בה חברת מופתית כי אלו החיים כאן – להניף ביד אחת בגאווה את דגל ישראל ולאחוז ביד שניה בנשק כדי להגן על קיומנו ועל עצמאותנו.

אנחנו נמלא אחר צוואתם. גם אם מטסי יום העצמאות ילוו ברצף של גיחות תקיפה בעזה; גם אם אש המנגלים של החוגגים תצטרף לאש שנמטיר על ארגוני הטרור. נממש את צוואת הנופלים.

כי עצמאות לא מאופיינת רק בבמות עם אמנים בפטישי פלסטיק או בהתזת ספריי קצף. עצמאות אמיתית היא קודם כל היכולת שלנו להשיב מלחמה בעוצמה ולאפשר לילדי הדרום ולילדי כולנו את היכולת לישון בשלווה בלילה וללכת לגנים ולבתי הספר ביום, לשמור על שגרת החיים- זו עצמאות אמיתית".

עוד הוסיף ארדן, "מכאן פני מועדות לישיבת הקבינט, ועמדתי ברורה - אף ארגון טרור בזוי לא יכול לנו וצה״ל חייב להמשיך ולהכות בעוצמה בחמאס, בג'יהאד האיסלאמי ובשאר ארגוני הטרור. לאמונתי, אירועים לאומיים או תרבותיים לא צריכים להוות שיקול בעוצמת והיקף המכה שהאויב צריך לספוג. לא אירועי יום העצמאות החשובים ובטח שלא האירוויזיון.

לכן, חברות וחברים, יש להמשיך ולהעצים את התקיפות בעזה עד שתובטח השגת שקט לטווח ארוך, ועלינו גם לחזור ולחדש את הפגיעה בראשי הזרוע הצבאית של החמאס ויתר ארגוני הטרור ברצועה. אותם אלה שרודים בתושבי עזה ויורים במפגינים העזתיים ברחובות כי אסור שרוצחים שפלים אלה שמסתתרים מתחת לאדמה ומפעילים משגרי רקטות מרחוק, יוכלו להמשיך בחיי השגרה שלהם.

ישראל חייבת להרחיב ודאי לקראת יום עצמאותה להמחיש לתושבי עזה ולהמחיש לתושבי האזור כולו שלרצח ולטרור יש מחיר אישי. בטחון תושבי הדרום הוא מעל אירועים תרבותיים ופסטיבלים והמבחן שלנו הוא השמירה על לכידות תושבי ישראל והערבות ההדדים. אחדותנו היא אחד המרכיבים המרכזיים בחוסן האזרחי שלנו בעיתות משבר ולמרות שאויבינו מנסים לפגוע בה והם יודעים למה הם עושים זאת בעיתוי הזה, אסור שהם יצליחו בכך. גם הפעם שוטרות ושוטרי משטרת ישראל ערוכים בכל יישובי הדרום לתת מענה לכל תרחיש אפשרי ופועלים כמובן גם בזירות הנפילה".

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: "אנו נמצאים בתקופה המייחדת אותנו כאומה. ימים בהם הרגשות מעורבים, השמחה מהולה בעצב, הזיכרון של האתמול כרוך בהישגי ההווה ובתקווה של המחר. ימים בהם העורף הפך לחזית, ואתם אזרחי המדינה הנמצאים תחת מתקפה, מהווים דוגמא ומופת לעוצמתה וחוסנה של המדינה. ימים בהם שוטרי משטרת ישראל, פועלים יחד עם שותפינו בכוחות הביטחון למען שמירה על ביטחונכם, בכל שעה, בכל מקום ובכל זירה״.

כהן הוסיף: "אין רגע ישראלי יותר מן הרגע הזה, שבין אמירת ׳יזכור׳ להנפת הדגל. המעבר החד, מספר את הסיפור הישראלי כולו- חירות ועצמאות לצד מחיר כבד. קורבנות השואה שלא הייתה להם מדינה וכוח מגן כדי להילחם על חייהם וחללי מערכות ישראל אשר הגשימו את החלום שבדרך, במחיר חייהם. עצמאותנו אינה מובנת מאליה. לאורך השנים, נדרשנו להגן בגופנו ולהילחם על זכותנו להתקיים. משטרת ישראל נטלה חלק חשוב בגיבוש צביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל. אנו יכולים להביט על העבר על 71 שנות עשייה, ולהתגאות בדרך המשמעותית אותה עברנו".

בסיום דבריו התייחס כהן להיערכות משטרת ישראל לקראת אירועי יום הזיכרון והעצמאות וציין: "בתקופה מיוחדת זו, הגדושה באירועים גדולים, אתם השוטרים והשוטרות, לוחמי מג"ב, הקצינים והמתנדבים פרוסים בכל רחבי הארץ במוקדים ובאירועים השונים להבטיח כי הציבור בישראל יוכל לחגוג, לבלות ולציין את האירועים השונים תוך שמירה על שלומו וביטחונו.

מעמד מכובד זה, מהווה עבורי הזדמנות להודות לעשרות אלפי השוטרים, השוטרות והמתנדבים, על עשייה תובענית בשליחות ציבורית לא קלה ועל הישגים בעלי משמעות לאזרחי ישראל. מחזק את ידי כולכם, בעבודה הרבה שעוד נכונה לנו. אנחנו נמשיך להיות ציר חשוב ומרכזי הניצב במוקד הפעילות לשמירת חוסנה ובטחונה של מדינת ישראל. חג עצמאות שמח".

בימים אלו משטרת ישראל משלימה את היערכותה לקראת אבטחת אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות ברחבי הארץ. אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב יתפרסו בצירים, בסמוך לטקסים ובמוקדי הבילוי, ויפעלו לשמור על הביטחון הסדר הציבורי, לטפל בפשיעה על כל גווניה, להכווין את התנועה ולהבטיח את קיומם התקין של ימי אזכור אלו ואת שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל.



טוען....