המשטרה מגבירה כוננות בכל רחבי הארץ

השר גלעד ארדן קיים הערכת מצב עם ראשי זרועות הביטחון והורה על היערכות מוגברת מחשש שההסלמה בדרום תזלוג גם למרכז.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ט

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: Roy Alima/Flash90

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, קיים הערב (ראשון) הערכת מצב מיוחדת במפקדת מחוז דרום של משטרת ישראל בבאר שבע בהשתתפות מ"מ המפכ"ל, מפקד מחוז דרום במשטרה ונציגי פיקוד העורף, צה"ל, השב"כ, שירותי הכבאות, השב"ס ומד"א.

הוא הינחה להיערך לתרחיש של התמשכות המערכה ולהשתמש בכוחות ביעילות כדי לשמור על מה שהגדיר "אורך נשימה". בנוסף ביקש ארדן להיערך לכלל התרחישים ובכללם להסלמה, לרבות חדירה מן הים או ניסיון חדירה לאחד מיישובי הגבול.

השר ארדן הנחה, לאור הרגישות המיוחדת, על היערכות מיוחדת של מחוז ירושלים באזור הר הבית ביום שישי הקרוב - יום השישי הראשון של הרמדאן .

הוא גם הורה לשב"ס להגביר את ההיערכות המבצעית באופן שיאפשר מענה למחאות מחבלי חמאס וג'יהאד אסלאמי באגפים הביטחוניים בבתי הכלא ולשינוע אסירים מבתי הכלא בדרום לאזור המרכז לפי הצורך.

בנוגע להיערכות לאירווזיון הנחה השר ארדן לקיים קשר רציף והדוק של משטרת ישראל מול המשלחות שהגיעו מחו"ל על מנת שבמצב של שיגור טילים לכיוון מרכז הארץ ידעו כיצד לנהוג ויכירו את ההנחיות.

בנוסף ביקש קשר רציף עם הרשויות המקומיות ופיקוד העורף ולהיערך באופן מיוחד לאבטחת אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות וליכולת לקיים אותם, בהתאם להערכות מצב עדכניות שיתקיימו ביומיים הבאים.