תואר ד"ר לשם כבוד יוענק לגדי איזנקוט

אוניברסיטת בר-אילן תעניק ד"ר לשם כבוד לרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל') גדי איזנקוט על תרומתו לביטחון ישראל.

ערוץ 7 , י"ט באייר תשע"ט

גדי איזנקוט
גדי איזנקוט
צילום: דובר צה"ל

הוועדה לתוארי ד"ר לשם כבוד של אוניברסיטת בר-אילן החליטה להעניק את התואר לרמטכ"ל לשעבר, רא''ל במיל' גדי איזנקוט, על פועלו רב-השנים למען ביטחון מדינת ישראל והכנת צה"ל למערכות עתידיות מורכבות.

מזה עשור שאוניברסיטת בר-אילן מעניקה תארי ד"ר לשם כבוד למנהיגים ביטחוניים ועד כה קיבלו את התואר שני רמטכ"לים לשעבר, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי ורא"ל (מיל') בני גנץ, וכן ראש השב"כ לשעבר יורם כהן.

כלוחם וכמפקד, איזנקוט סיכן את חייו במשך ארבעה עשורים והוביל חיילים בשדה הקרב. כאסטרטג צבאי הוא השכיל להביט אל המערכת הצבאית המורכבת ולהוביל את צה"ל בשנים בהן שדה הקרב קיבל מימדים חדשים.

תכנית "גדעון" שהגה ויזם שיפרה את מוכנות צה"ל לאיומים קיימים ועתידיים, לצד חיזוק יכולות הסייבר והתאמה של כוחות הצבא למציאות המשתנה. כמו כן, הוביל את פעילות צה"ל במערכה שבין המלחמות כנגד ההתבססות האיראנית בסוריה, תכנית המנהרות של חיזבאללה וחמאס והטרור ביהודה ושומרון.

אוניברסיטת בר-אילן מעניקה תארי "דוקטור לשם כבוד", "אות הנשיא", או "פרס על מפעל חיים", לידידי האוניברסיטה שתרמו לפיתוחה ולקידומה, לאנשי ציבור שסייעו בקידום מטרות האוניברסיטה, לאנשי מדע, רוח ואמנות, מן הארץ או מחו"ל שזכו למוניטין בפעולתם למען טובת הכלל והמדינה בארץ או בחו"ל.