גפני מוחה על חילול שבת באירווויזיון

יו"ר דגל התורה זועם על המצב שנוצר בצל המגעים להקמת ממשלה. "להוציא אלפי היתרי עבודה בשבת - זה מזעזע. לא נוכל להשלים עם זה".

חיים לב , א' באייר תשע"ט

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, תוקף בחריפות את הליכוד על רקע האישור שניתן לעבודות בשבת לקראת האירוויזיון ובצל המגעים הקואליציוניים.

"היד הקלה על ההדק להוציא אלפי היתרי עבודה בשבת - זה מזעזע. בעניין הזה, של עבודות בשבת, ישנה הידרדרות קשה ולא נוכל להשלים עם מצב חמור זה", אמר בראיון לעיתון 'יתד נאמן'.

הוא סיפר כי מחה על כך בישיבה שהתקיימה בין הליכוד לנציגי יהדות התורה. "אמרנו את זה אתמול לאנשי הליכוד בישיבת המו"מ. נצטרך להביא בפני מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א את העובדות שעושים את השבת חול רח"ל ונצטרך לקבל מהם החלטות כיצד לנהוג, כי במצב העכשווי אי אפשר להמשיך יותר, אנחנו לא נשתוק על חילולי שבת".

עוד סיפר כי חלק מהמגעים עסק בעניין שמירת השבת במרחב הציבורי. "חלק נכבד מהדיון אתמול עם נציגי הליכוד במו"מ, עסק בנושא הזה של העבודות בשבת.. הודענו להם כי מה שהיה לא יהיה יותר".

אתמול אושרה החלטה לפיה 30,000 עובדי הפקת האירוויזיון יעבדו בשבת הקרובה וזו שלאחריה. ראש הממשלה נתניהו והשר חיים כץ תמכו בהחלטה ואילו השר יצחק וקנין מש"ס התנגד.