ח"כ האוזר: "להציב קו אדום ולפרז את עזה"

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן) מותח ביקורת חריפה על אופן ניהול המערכה מול חמאס. "את הקו האדום שלנו צריך לשרטט מול כוח חלש".

חזקי ברוך , א' באייר תשע"ט

צבי האוזר
צבי האוזר
צילום: ינאי יחיאל

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן) אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי הוא מתקשה להבין מדוע ישראל הסכימה להפסקת אש לפני שיצאה עם הכרעה ברורה ומשמעותית מול חמאס.

"המערכה לא הסתיימה. ישראל דחתה שוב את ההכרעה שהייתה צריכה להתקבל, הכרעה שאומרת אנחנו איננו מקבלים את נוסחת שינוי כללי המשחק של האויב, שמעבירה את שדה הקרב למרכזי אוכלוסייה ישראלית", טוען האוזר.

לדבריו ההתנהלות של ישראל מול חמאס מקרינה חולשה מול אויבים אחרים במזרח התיכון. "הממשלה הייתה צריכה לשים קו אדום לחמאס בסבב הנוכחי. לצערי הרב היא העדיפה שוב לא לטפל בנושא. אל מול הכוח החלש במזרח התיכון שהוא חמאס, אנחנו מגמגמים. זה מקרין במישרין חולשה באשר להרתעה הישראלית מול האתגר האמיתי הגדול שעומד לפתחנו והוא מאתיים אלף טילים של חיזבאללה בצפון".

האוזר מסביר היכן לדעתו, היה צריך לעבור הקו האדום מול חמאס. "קו אדום הוא פירוז עזה. היו שלושה סבבים קודמים שבשניים הראשונים אי אפשר היה מסיבות אובייקטיביות לטפל בנושא. סבב 'צוק איתן' היה צריך להיות האחרון שלאחאיו משורטט הקו האדום שאוכלוסייה היא מחוץ לתחום".

ח"כ האוזר מזהיר שחוסר נכונות לשלם מחיר נמוך מול חמאס עלול לעלות במחיר גבוה מול חיזבאללה. "נכון להיום, אנחנו לא מאויימים וההרתעה שלנו איננה נגד טור טנקים שאמור לחצות ולרדת משיפולי הרי מואב או הגולן ולחצות את ישראל כמו שהיה פעם. האיום היום הוא טילים על אוכלוסייה ולכן את הקווים האדומים שלנו צריך לשרטט מול כוח חלש במחירים נמוכים, אחרת אנחנו נשלם בעתיד מחירים הרבה יותר גבוהים".

על השאלה האם המחיר לכיבוש ופירוז עזה לא יהיה יקר משיב האוזר, "זה היה השיח לפני חומת מגן, לפני חומת מגן. עמדנו מול טרור מתאבדים שישב בתוך מרכזי האוכלוסייה ביהודה ושומרון. הייתה שיחה מאוד ערנית וקולנית שאין אפשרות לטפל ושהמחירים הם בלתי נתפסים - והנה ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, דפק על השולחן וצה"ל ביצע את התפקיד במיומנות. ומאז היכולות שלנו גדלו שבעתיים ולכן אין תשובה של הנהגה ישראלית שאין מה לעשות".