''מופע אימים ברשתות, תופעה מכוערת''

ח"כ ישראל אייכלר ביקש מהח"כים לתמוך בהצעת החוק שתמנע הפצת שמות הנפגעים בטרם נודע על כך לבני המשפחה.

חיים לב , א' באייר תשע"ט

חבר הכנסת ישראל אייכלר
חבר הכנסת ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ישראל אייכלר מ''יהדות התורה'' התייחס במליאת הכנסת לתופעת הפצת שמות הנפגעים בטרם נודע על כך לבני המשפחה.

"אנחנו נמצאים עכשיו בשלב האבל על הרוגי הרקטות מעזה הי"ד. לא חבשנו עדיין את הפצעים הגופניים והנפשיים של נפגעי הסבב האחרון. זה הזמן להסיק את המסקנות וללמוד לפעם הבאה, שלצערנו עלולה לבוא", אמר אייכלר.

"את המסקנות האסטרטגיות יסיקו האסטרטגיים. כאן תפקידנו ללמוד את המסקנות האזרחיות. אחת מהן היא תופעה מכוערת של הפצת שמות ותמונות שמועות ורכילויות על חשבון הנפגעים ובני המשפחה. אנחנו נתקלים בה שוב ושוב באירועים טראגיים כמו אלו שעברו עלינו בארבעים ושמונה השעות האחרונות''.

ח"כ אייכלר הזכיר כי "בכנסת הקודמת הגשתי הצעת חוק לאסור פרסום שמו של הרוג או תיאור העלול להביא לזיהויו, קודם שהובא לידיעת המשפחה באופן רשמי. משרד המשפטים בלם את הצעת החוק בנימוק מוזר שאין זכויות משפטיות למת. ומה עם בני משפחתו? עם ילדיו? האם הזכויות שלהם הפקר?

"קשה לומר על יום כזה 'הזדמנות'. אבל המציאות הקשה שמוטחת בפנינו מדי תקופה, הכאב שותת הדם, הם סימני דרך לעשות סוף למופע האימים המתרחש ברשתות על ידי אנשים פוחזים שלרוב אינם מודעים למשמעות של מעשיהם".

לסיום אמר: "הגשתי הבוקר את הצעת החוק שנית. אבקש מכל חברי הכנסת מכל סיעות הבית, קואליציה ואופוזיציה, להצטרף להצעה ולהצביע בעדה כשתעלה על שולחן הכנסת".