נתניהו יאשר העברת 30 מיליון דולר מקטאר לחמאס

במסגרת הפסקת האש: חמאס מתחייב לרסן את הג'יהאד האסלאמי, המתפרעים יורחקו מגדר הגבול ויופסקו שיגורי הבלונים.

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ט

פגיעת רקטה
פגיעת רקטה
צילום: דוברות המשטרה

נתניהו בדרום: שינינו את כללי המשחק, החמאס מבין זאת היטב

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לאשר העברת 30 מיליון דולר מקטאר לחמאס ברצועת עזה, כחלק מההסכמות שאיפשרו את הפסקת האש.

על פי הדיווח הערב (שני) של גילי כהן ב"כאן 11", חמאס מתחייב לרסן את הג'יהאד האסלאמי. נציין כי לפי עמדת כל גופי הביטחון, הסיבה להסלמה הנוכחית היא פעילות הג'יהאד לסיכול ההסדרה.

בנוסף, הפגנות הגדר יצומצמו והמפגינים יורחקו עוד יותר מהגבול, כדי למנוע אלימות. חמאס הבטיח להפסיק את שיגור בלוני התבערה ליישובי עוטף עזה.

בתמורה לצעדים הללו, ישראל תפתח את המעברים ותרחיב את שטח הדיג ברצועת עזה.

מוקדם יותר היום הגיע ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו לפיקוד הדרום, קיים הערכת מצב וביקר בבית החולים סורוקה פצועים ממתקפת הרקטות לעבר ישראל.

״ביומיים האחרונים חידשנו את המדיניות של חיסול בכירי הטרור, הרגנו עשרות מחבלים של החמאס והג'יהאד האיסלאמי והפלנו מגדלי טרור", אמר נתניהו.

''אנחנו שינינו את כללי המשחק, והחמאס מבין זאת היטב. ועם זאת, ברור שזה לא סוף המערכה, ולכן הנחיתי להיערך להמשך והנחיתי גם להשאיר את כוחות השריון והארטילריה סביב רצועת עזה''.

ראש הממשלה ביקש לשבח את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה, ואת מפקדי וחיילי צה"ל על פעולתם התקיפה, כלשונו.

כאמור, נתניהו קיים הערכת מצב והתייעצות ביטחונית בפיקוד הדרום עם ראש המל״ל מאיר בן שבת, סגן הרמטכ״ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום אלוף הרצי הלוי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון, מפקד אוגדת עזה תא״ל אליעזר טולדנו ובכירים נוספים.

קודם לכן, ביקר ראש הממשלה את הפצועים רס״ן סולטאן עיאדה ורב״ט עומר שלום שנפצעו בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.