יאיר גולן:
''צריך לתת הטבות גדולות לחמאס ולראות האם הפתרון יגיע''

"צריך לתת להם גזר שמן ומתוק ולראות האם הולך בטוב עם החמאס. אם זה לא יצליח - צריך לבדוק כניסה קרקעית", אמר סגן הרמטכ''ל לשעבר.

אלירן אהרון , ב' באייר תשע"ט

יאיר גולן
יאיר גולן
Photo by Flash90

סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף במילואים יאיר גולן, התייחס הבוקר (שלישי) למתקפת הרקטות על יישובי הדרום ולפעולות שישראל צריכה לנקוט כדי למנוע את סבב הלחימה הבא.

בראיון לגלי צה''ל אמר גולן כי צריך ''לתת הטבות גדולות לחמאס ולראות האם הפתרון יגיע''.

"עזה אינה שאלה של מה עושים כשיורים, אלא מה עושים כשלא יורים. צריך לתת להם גזר שמן ומתוק ולראות האם הולך בטוב עם החמאס. אם זה לא יצליח - כניסה קרקעית היא דבר שצריך לבדוק".

גולן, שהשווה בעבר בין תהליכים המתחוללים בישראל של ימינו לבין מה שהתחולל בגרמניה הנאצית בשנות ה-30, לא חוזר בו מדבריו בטקס יום השואה לפני שלוש שנים: "מופתע ממי שאמר אז שזו אמירה קשה. נעשינו קהי רגש. חייל שסרח הפך לילד של כולנו".

באדיבות תאגיד השידור הישראלי ''כאן''

בחודש שעבר דיבר גולן, לראשונה כאזרח, עם חדשות "כאן 11". בהתייחסו לנאום התהליכים אמר גולן "חשתי שאם כבר אני בא ומדבר, אני לא יכול לשאת עוד נאום שואה סטנדרטי, להגיד 'כצאן לטבח', 'לעולם לא עוד', 'לעולם לא נשכח', וכן הלאה. אלא, הרגשתי שצריך לומר דברים משמעותיים. אני נזכר במה שהיה שם, רואה עדויות, ניצנים. אני לא משווה את זה. ניצנים קטנים, טוב לטפל בהם כשהם קטנים".

"אמרתי שימו לב מנהיגים, התפקיד שלכם הוא להוביל את העם באחריות קדימה. מה שאתם עושים פה, בשותפות הזאת למעשי אלימות בלתי מרוסנים, מסוכן ביותר. גם אם הוא מביא לכם רווח פוליטי בטווח הקצר. אני חשבתי שכאן, באמת, הגיעו מים עד נפש", הסביר.