להראות לעולם את תוקפנות חמאס

משלחת שגרירים של מדינות שונות באו"ם קיימה ביקור בדרום, בין היתר בביתו של משה אגדי ז"ל שנהרג מפגיעת רקטה בחצר ביתו.

ניצן קידר , ב' באייר תשע"ט

המשלחת בביקור בבית שנפגע מרקטה באשקלון
המשלחת בביקור בבית שנפגע מרקטה באשקלון
צילום: דוברות משלחת ישראל לאו"ם

משלחת שגרירי מדינות באו״ם המבקרת בימים אלו בישראל, הגיעה היום (שלישי) לביקור בעיר אשקלון, על רקע ההסלמה הביטחונית שהיתה בתחילת השבוע.

השגרירים הגיעו לביתו של משה אגדי ז״ל שנהרג מפגיעת רקטה בחצר ביתו ולאחר מכן ביקרו בבית הספר ארלוזרוב שנפגע גם הוא מרקטה ששיגר חמאס.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, המוביל את ביקור השגרירים בישראל, הסביר את מטרת הביקור. "הגענו לאשקלון כדי לחזק את תושבי הדרום ולהראות לעולם מקרוב את תוקפנות חמאס. הגיע הזמן שמועצת הביטחון תגדיר את חמאס כארגון טרור המבצע פשעי מלחמה כפולים ומשתמש באזרחיו כמגן אנושי, וזה יהיה הצעד הבא שאוביל באו״ם".

שגריר לטביה לאו״ם, אנדרחס פילגבויס אמר בחצר הבית שנפגע, "אנחנו כאן כדי ללמוד על הנזק שמותיר הטרור. כולנו מודאגים מאוד מתוצאות ההסלמה בין ישראל לעזה ומקווים שיבוא שלום על האזור".

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, שוחח עם השגרירים. "העיר חטפה מהלומה קשה בסבב ההסלמה האחרון וזו מציאות שאי אפשר להסכים ולחיות איתה, לא ייתכן שחמאס יכתיב לנו את סדר היום בעיר. כולי תקווה שהשגרירים איתם נפגשנו היום יעלו מעל כל במה בינלאומית את המצב שנכפה על תושבי הדרום והמחיר הכבד אותו הם משלמים".