אמץ חלל: טקס מרגש במכללת תלפיות

סטודנטיות הכינו אלבומי הנצחה לנופלים במערכות ישראל. "גיבוש תפישת עולם עמוקה ורגשית של הסטודנטיות כלפי יום הזיכרון".

ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ט

"רגעים של חיבור אנושי אמיתי"
"רגעים של חיבור אנושי אמיתי"
צילום: מקסים גולבנוב, דוברות מכללת תלפיות

סטודנטיות לתואר ראשון במכללת תלפיות לחינוך בחולון הכינו אלבומי הנצחה לנופלים במערכות ישראל.

בהובלת ד''ר ענת אבן זהר, נפגשות הסטודנטיות עם משפחות הנופלים, אוספות מידע על חייהם ופועלם ומכינות אלבומי הנצחה המביעים את פועלם ומספרים את סיפורי הקרבות.

בטקס שנערך אתמול (שני) העניקו הסטודנטיות לבני המשפחות את הספרים המנציחים את יקיריהן.

במסגרת הטקס הופיעה מקהלת ''השכול והתקווה'' המורכבת מקרובי משפחה של חללי צה''ל.

בין היתר הוענק אלבום הנצחה לבני משפחתו של סמ"ר יעקב (ג'קי) קליש ז''ל, לאחר שסטודנטית במכללה הצליחה בעקשנותה לאתר את חבריו של קליש ולחברם לבני המשפחה.

פרויקט אמץ חלל
צילום: מקסים גולבנוב, דוברות מכללת תלפיות

חגית ריין, אמו של רב סרן בניה ריין הי"ד שזכה לצל''ש על גבורתו, נשאה דברים במהלך הטקס. ריין סיפרה כי לבנה היה ברור שהוא יוצא למלחמת מצווה. "הקורבן שאני מקריבה הוא קורבן תודה. הקב"ה נתן לי מתנה שקוראים לה בניה, בן השם. השם נתן והשם לקח", היא אמרה.

ראש המכללה בנימין בהגון אמר "היוזמה התחילה מתוך רעיון חינוכי להכשרת מורים. אני מאמין שמורה שעבר חוויה חינוכית ילמד אותה הרבה יותר טוב מאשר מורה שלא חווה את האירוע בעצמו, במיוחד כאשר מדובר בהנצחת חללי צה"ל".

''הפרויקט, מעבר לצד הערכי והציוני שבו, מהווה הכנה מקצועית לגיבוש תפישת עולם יותר עמוקה ורגשית של הסטודנטיות כלפי נושא יום הזיכרון שאותם הן אמורות ללמד בכיתות לאחר הסמכתן כמורות'', הוסיף בהגון.

ד''ר אבן זהר הוסיפה כי "המסע המשותף לווה, מטבע הדברים, ברגעי עצב, אך גם ברגעים של חיבור אנושי אמיתי. אנחנו מודים מקרב לב לכל אחת ואחת מהמשפחות המופלאות על שיתוף הפעולה עם הסטודנטיות, ומקווים שמצאתם בתהליך שעברנו יחד נחמה ולו קטנה''.