ח"כ מש"ס: דינה זילבר היא לא אויבת העם, חד משמעית

לדברי ח"כ משה ארבל, חבר צוות המו"מ של ש"ס, לאחר שסוגיות הגיוס והגיור יבואו אל פתרונן תיעשה חתירה לממשלה רחבה

בן שאול , ב' באייר תשע"ט

דינה זילבר
דינה זילבר
Photo by Hadas Parush/Flash90

ח"כ משה ארבל, חבר צוות המו"מ של ש"ס, הבהיר היום (ג') כי לאחר שסוגיות הגיוס והגיור יבואו אל פתרונן תיעשה חתירה לממשלה רחבה.

"נכון להיום ובשים לב לשחקנים הקיימים, לא רואה היתכנות לממשלה של יותר מ-65 הידועים לנו. אין לי ספק שעם הזמן, כשנושאים כבדים כמו גיור וגיוס יבואו על פתרונם, נחתור לממשלה רחבה, זהו אינטרס לאומי", הסביר בראיון שהעניק ל'רשת קו עיתונות דתית'.

בדבריו אמר כי כחבר כנסת יש לו הזדמנות להכיר את בעלי המחלוקת, "להמשיך לחלוק עליהם אבל להכיר את הסיפור שלהם, לדעת לומר אותו, להבין מה כואב להם", הסביר.

"למשל לא חושב שדינה זילבר היא אויבת העם, חד משמעית. היא קמה בבוקר ליום עבודה ומאמינה שהיא מקדמת טוב למדינת ישראל, זאת האמונה שלה. אלא מה, יש בינינו מחלוקת על גבולות הגזרה, איך הדברים צריכים להיראות. הכי קל למשוך את הדברים לוויכוח אישי, אבל אני חושב שכשאנחנו דנים על המהות, על הסיפור של השני, מבינים מה באמת תפיסת העולם שלו, ואז מביעים עמדה שונה – אפשר להגיע להישגים הרבה יותר משמעותיים".

ביום הראשון לכינון הכנסת ה-21, יצר ארבל שיתוף פעולה ראשון. יחד עם ח"כ מיכל רוזין (מר"צ) וח"כ אוסאמה סעדי (רע"מ תע"ל), הקים שדולה למלחמה בתאונות דרכים. "הרי זה נגע שכואב לכולם, למה שלא נשתף פעולה? נבחרנו לייצר חיבורים, על ה-20% שבמחלוקת – נישאר חלוקים, 80% מהדברים אנחנו רואים עין בעין – אין סיבה שלא נעבוד יחד", אמר.