"למה להרוס אבן? זו מלחמה על הרוח"

ערבים השחיתו את האנדרטה לזכר הרב מאיר חי שנרצח לפני עשור בדרכו לביתו. ראש מועצת שומרון: "נבנה אנדרטה גדולה יותר"

עדו בן פורת , ג' באייר תשע"ט

האנדרטה שהושחתה
האנדרטה שהושחתה
צילום: דוברות מועצת שומרון

בפעם השלישית ברציפות, בערב יום הזיכרון, הושחתה האנדרטה לזכרו של הרב מאיר חי הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי לפני 10 שנים בדיוק, כשהיה בדרכו לביתו בשכונת מפוני חומש-שאנור.

האנדרטה הושחתה גם ערב יום הזיכרון תשע"ח וערב יום הזיכרון תשע"ז, וערבים ניסו לנתץ אותה עוד פעמים רבים, בעיקר סביב יום האזכרה של הרב.

אלמנתו של הרב מאיר חי הי"ד, אלישבע, הבהירה כי הפעולה לא תשבור אותה. "זו מלחמה על הרוח וזה מה שמחזק אותי בימים הקשים האלה. אני מבינה שמנסים לשבור אותנו ברגעים הכי קשים שלנו ודווקא מהמקום הזה אני בוחרת להתחזק, לחזק את הרוח הפרטית והלאומית".

"אני באמת מנסה להבין מה הסיפור שלהם עם חתיכת אבן? למה כל פעם הורסים מחדש? אני מבינה שזו מלחמה על הרוח. לא על החומר. גם אצל מאיר הנושא של הרוח היה מאוד חזק, להיות תמיד שמח, להאיר, זו הייתה המהות שלו. את הרוח הזו הם מנסים לשבור ואנחנו לא נישבר".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהיה שכנו וחברו של הרב מאיר חי הוסיף, "הדבר הזה לא ישבור אותנו. הם הורסים ואנחנו בונים. צריך שתהיה שפלות רוח כל כך גדולה כדי להרוס אנדרטה של אב לשבעה ילדים שנרצח. להרוס פעם אחר פעם ועוד סביב הימים הכי קשים וכואבים למשפחה? אנחנו נבנה שוב את האנדרטה והפעם גדולה יותר וחזקה יותר".