מאות באזכרה לזכרם של חללי בני ברק

משתתפים רבים הגיעו הבוקר (רביעי) לפקוד את קברי החללים מהעיר בני ברק. הרב אליעזר שמחה וייס: "דקת הדומיה מביאה אחדות בין כולנו".

יהונתן גוטליב , ג' באייר תשע"ט

אזכרה לחללי העיר בני ברק
אזכרה לחללי העיר בני ברק
צילום: אם תרצו

מאות משתתפים הגיעו היום (רביעי) לטקס האזכרה לזכר חללי בני ברק שנערך בבית העלמין פוניבז' בבני ברק.

את טקס האזכרה הובילו השנה מ"מ רב העיר בני ברק וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב אליעזר שמחה וייס, נציג עיריית בני ברק ויו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר, יעקב וידר, נציגי צה"ל, יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, נציגת 'יד לבנים' ותלמידי מוסדות החינוך בעיר.

כזכור, במשך שנים פקד הרב יצחק דרקסלר ז"ל, גיבור מלחמת יום הכיפורים, שנפטר לאחרונה, את קברי החללים, חלק מהם חבריו לספסל הישיבה שנהרגו במלחמות ישראל, ונוכח לראות כיצד הם ופועלם הלכו ונשכחו, עד שנותר לבדו.

הרב דרקסלר פנה לוידר, ויחד הובילו השניים, ביוזמתם ומכספם, טקס אזכרה שנתי לחללים החרדים בבית העלמין בבני ברק.

לפני כחודש, שנה בדיוק אחרי פטירתו של הרב דרקסלר, הודיע משרד הביטחון כי קיבל על עצמו לקיים טקס אזכרה רשמי לחיילי צה"ל החרדים, והטקס התקיים אמש בירושלים בנוכחות קהל גדול.

לאור צוואתו של הרב דרקסלר ז"ל כי תאמר תפילה על קברם של חבריו ביום הזיכרון גם אחרי לכתו, ביקשה משפחתו כי גם השנה תמשך העליה לקברי החללים הקדושים.

בנו, חזי דרקסלר, נשא דברים באירוע. "במשך שנים ארוכות אבא היה מגיע לכאן לבדו ביום הזיכרון, מדליק נר ונושא תפילה לזכרם של חבריו. בסופו של דבר פצעי המלחמה הכריעו אותו והוא הצטרף אליהם, ואני עומד כאן היום בשמו ובשמם, ובטוח שהם שמחים שבאנו לכאן להתפלל נשמתם".

הרב וייס הוסיף, "דקת הדומיה מביאה אחדות בין כולנו. אפשר להתפלל בה לה', אפשר לזכור את החיילים שנפלו ולחשוב על משפחותיהם שנושאות את הפצע. מרן רבי שלמה זלמן אויערבך זצ"ל אמר שבמקום לחפש קברי צדיקים שיגשו להתפלל על קברי החללים הקדושים וגם אנחנו זוכים לעלות ולהתפלל על קברם".

וידר אמר כי "עם ישראל לעולם לא ישכח את מי שמסר את נפשו עבורו. אנחנו עומדים פה יחד כדי להתפלל לעילוי נשמתם ולזכור את גבורתם של הקדושים, וגם להזכיר לעצמנו שבלעדיהם כולנו אולי לא היינו עומדים פה היום".

פלג, שתנועתו הצטרפה בשנים האחרונות ליוזמה להנצחת החללים החרדים אמר, "אנו מצדיעים לחיילי צה"ל בכל מקום שהם וזוכרים את הנופלים כולם. החיילים החרדים הקבורים בבני ברק הם אות להשתלבות. נזכור את כולם, באמירת תהילים וקדיש, בהצדעה לדגל ובעמידה יחד כאיש אחד".