זוכת חידון הציונות והמורשת למשפחות: משפחת פז-יסקרוביץ'

השנה זכתה בו משפחת פז-יסקרוביץ' ממושב ניר גלים שגברה על תשע משפחות נוספות שעלו לגמר.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ט

חידון הציונות
חידון הציונות
צילום: רויטל טודרס

הגמר הגדול של חידון הציונות והמורשת למשפחות התקיים זו השנה השישית, בפני מאות אנשים בתאטרון ירושלים.

בגמר התמודדו 10 משפחות שעברו שני סבבים מקדימים בחידונים מקומיים ומחוזיים וגם חידונים אינטראקטיביים. בין המשפחות המשתתפות ישנה גם משפחה מארה"ב ומשפחה דרוזית.

החידון ביוזמת הסתדרות הציונית העולמית, המועצה הציונית בישראל, ובשיתוף משרד ירושלים ומורשת הוא פרויקט ייחודי בו משפחות מתחרות זו בזו בנושאי ציונות ומורשת.

בגמר הגדול זכתה משפחת פז-יסכרוביץ' ממושב ניר גלים שבחבל יבנה. ההרכב המשפחתי בחידון כלל את דורית הסבתא (73), צחי (48) ויפעת (48) ובנם ברק (19). צחי ויפעת שניהם מורים, כשצחי הוא גם גמלאי צה"ל לאחר שירות ארוך בחיל האוויר, כאשר כל אחד מארבעת ילדיהם נולד בבסיס אחר של חיל האוויר.

למקום השני הגיעה משפחת הרפז מקרית מוצקין ובמקום השלישי סיימה משפחת מלוק מתל מונד.
משפחת פז-יסכרוביץ' זכתה במסע בעקבות תחנות בחייו של חוזה המדינה, הרצל, באירופה ובארץ.

החידון שודר השנה לראשונה בערוץ 12 (קשת) בהנחייתה של השחקנית והקומיקאית רותם אבוהב.
בין מאות הצופים בחידון נכחו גם אישי ציבור, ראשי ערים ומועצות והוא התקיים במעמד: השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, זאב אלקין, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם דובדבני, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, יו"ר המועצה הציונית, יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית שלומי אשכנזי.

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית והוגה החידון, יעקב חגואל, אמר "מרגש לראות משפחות שלמות בנות שלושה דורות מגלות בקיאות במורשת של העם שלנו ומחזקות את רוח הציונות בקרבנו. כולנו באנו לכאן להגשים את החלום הציוני, שהוא לא רק חלומו של הרצל, הוא חלום של כל אחת ואחד מאתנו. יש לעם שלנו מסורת והיסטוריה מפוארת וערכית ומוטלת עלינו האחריות להמשיך לפעול ולהשקיע כדי להגשים את החזון הציוני"