חיבוק לצה"ל: 15 אלף חגגו עצמאות בשומרון

המונים הגיעו לחניון צה''ל בחטמ"ר שומרון, ונהנו מהצגות חינם, מיצגים צבאיים, מתנפחים, פינת חי ועוד.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ט

חניון צה''ל בשומרון
חניון צה''ל בשומרון
צילום: רועי חדי

כ-15 אלף בני אדם, ילדים ומבוגרים, הגיעו ביום העצמאות לחטמ"ר שומרון, שם התקיים חניון צה''ל הגדול ביותר במרכז הארץ.

המבקרים נהנו מהצגות חינם, מיצגים של צה''ל, מתחם לונה פארק, מתחם וירטואלי, פינת חי ועוד.

חיילי החטיבה הציגו תערוכת אמצעים שכללה טנקים, תומ"תים, רכבים צבאיים ועוד תערוכות רבות המציגות את יכולותיהן של יחידות שונות כמו יחידת עוקץ, יחידת ס"פ ביהל"ם, גדס"ר נח"ל וסיירת חרוב הנמצאים כעת בתעסוקה מבצעית בשומרון ומחלקת ההנדסה.

בעמדות השונות לימדו את האורחים הסוואה באיפור על-ידי חיילי איסוף ותצפיות, כיצד לעקוב אחר עקבות וסימנים בשטח בעמדת הגששים, תצוגת אמצעים של מחלקת הרפואה שכללה תאג"ד ותנ"צ בה לימדו חבישה ואיפרו אזרחים כפצועים מדומים. בנוסף הוצגו ניידת הצלה יו"ש, עמדות של משטרת ישראל, מג"ב ומכבי אש המראות אמצעים רבים.

האירוע מתקיים זו השנה התשיעית כחלק משיתוף פעולה של המועצה האזורית שומרון וחטמ"ר שומרון.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ומח"ט שומרון אלוף משנה שגיב דהן חילקו קרטיבים לילדים. דגן אמר "אנחנו זוכים לחיות בעידן שהוא נס, לראות בתקומת ארצנו ובחזון הנביאים מתגשם לנגד עינינו. זו זכות גדולה, והחיבוק הגדול שהציבור נותן כאן לצה''ל ולשומרון בעצם נוכחותו כאן, מרגשת את כולנו".

עוד הוסיף דגן "ללא ספק, זה אירוע העצמאות הגדול ביותר אי פעם בשומרון, הגיעו לכאן חוגגים מכל רחבי הארץ - דתיים, חילונים חרדים. ההתיישבות זה צה''ל וצה''ל זה ההתיישבות".

דגן העניק למח''ט שומרון אל"מ דהן תעודת הוקרה בשם התושבים על השותפות בבניית ההתיישבות. "יש מי שיחד עם חייליו שעושה לילות כימים למען הביטחון של תושבי השומרון ואנחנו כאן גם כדי להצדיע לאנשים היקרים הללו ולהגיד תודה".

מח"ט שומרון הודה לכולם, ''אנחנו שמחים שכל עם ישראל הגיע לכאן, אנחנו שמחים שאתם באים לפה ומטיילים במרחב, תודה למועצה אזורית שומרון וחג שמח לכולם".

קצין ההגמ''ר של חטמ''ר שומרון, רס''ן שלומי כהן סיפר"במהלך יום העצמאות, החטיבה המרחבית 'שומרון' שמחה לארח כעשרת אלפים אורחים. במסגרת האירוח הוצגו תערוכות צה''ל רבות לאורך היום שכללו הדגמות והפעלות בשיתוף פעולה עם ההתיישבות. אנו מזמינים את הקהל הרחב לבוא ולטייל בגזרתנו הירוקה בין המעיינות והאתרים הרבים".טוען....

צילום: דובר צה"ל