הרוצח בבית הכנסת יואשם בביצוע פשע שנאה

התביעה בארה"ב הודיעה כי הרוצח שפתח באש בבית הכנסת של חב"ד בסן דייגו יואשם בביצוע פשע שנאה.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ט

מסע ההלוויה של ההרוגה בפיגוע בבית הכנסת בסן דייגו
מסע ההלוויה של ההרוגה בפיגוע בבית הכנסת בסן דייגו
צילום: John Gastaldo, רויטרס

ג'ון ארנסט בן ה-19 שירה ורצח את לורי גילברט קיי ופצע שלושה נוספים בבית הכנסת של קהילת חב"ד בפאווי שבקליפורניה, יואשם ב-109 סעיפי אישום של ביצוע פשע שנאה.

בשבוע שעבר הובא ארנסט בפני בית משפט וכפר באישומים נגדו. הוא מואשם גם ברצח, שלושה ניסיונות רצח ובהצתת מסגד כמה שבועות קודם לאירוע הירי בבית הכנסת.

לפי התביעה, ג'ון ארנסט ירה בין שמונה לעשרה כדורים ורק מעצור בנשק מנע ממנו לירות עוד חמישים כדורים. המחסנית הכילה כשישים כדורים בסך הכל.

ארנסט נעצר כשברשותו ווסט צבאי וקסדה. השופט קבע כי ארנסט מהווה סכנה לציבור, והורה להשאירו במעצר. הוא לא יוכל להשתחרר בערבות.

ביום חמישי שעבר הוזמן הרב ישראל גולדשטיין, רב בית הכנסת בפאווי, לשאת דברים בבית הלבן ולספר על פציעתו באירוע הירי שאירע בבית הכנסת של חב"ד בשבת האחרונה.

הרב גולדשטיין אמר ''ברצוני להודות לנשיא היקר והמכובד שלנו שהוא, כמו שאומרים ביידיש, 'מענטש' - פר אקסלנס".

"אדוני הנשיא, כשאתה התקשרת הייתי בבית ומיררתי בבכי. היית האדם הראשון שהתחיל את תהליך הריפוי שלי. אתה מרפא אנשים בזמנים הרעים ביותר שלהם ואני אסיר תודה על כך", הוסיף הרב.

הנשיא אמר לרב לאחר נאומו "כאלו מילים יפות מאדם משכמו ומעלה. הוא אמר שזהו הרגע הגדול בחייו; לצאת מהחשכה לבית הלבן. תודה רבה רבי אני מעריך את זה".

טראמפ הבטיח "נילחם באנטישמיות במלוא עוצמתנו עד שנביס אותה. נשים קץ למתקפות על העם היהודי, ונתגבר על כל צורות הרדיפה, חוסר הסובלנות והשנאה".