ריבלין: ישראל היא מעצמת-על של תקווה לעתיד טוב יותר לכל האנושות

נשיא המדינה אירח את קבלת הפנים לנציגי הסגל הדיפלומטי המוצבים בישראל לכבוד יום העצמאות ה-71

חזקי ברוך , ד' באייר תשע"ט

הסגל הדיפלומטי בבית הנשיא
הסגל הדיפלומטי בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (חמישי) את קבלת הפנים לנציגי הסגל הדיפלומטי והקונסולרי המוצבים בארץ לכבוד יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל, בהשתתפות מ"מ שר החוץ ישראל כץ.

"חברים נכבדים בשירות הדיפלומטי, חברים יקרים, זה תענוג לקבלכם לחגיגה זו של יום העצמאות השבעים ואחת שלנו, בבירתנו ירושלים בת שלושת אלפים השנה", פתח הנשיא את דבריו וציין שבפגישותיו עם מנהיגי העולם מתייחסים להישגי ישראל בהערצה ואמר כי ישראל היא אכן נס ובעיקר בהיותה דמוקרטיה.

"מהיום שישראל נולדה ועד ימינו, עמדנו מול אויבים. אך למרות האיומים הביטחוניים החמורים, בנינו דמוקרטיה משגשגת עם מערכת משפט עצמאית, עיתונות חופשית וחופש דת לכל. זהו נס מודרני".

"ישראל מדינה קטנה, אבל עם חלומות גדולים. למעשה אנחנו כבר הופכים למעצמת-על, לא צבאית, אם כי תמיד נעשה מה שדרוש כדי להגן על עצמנו, אלא מעצמת-על של תקווה. תקווה לעתיד טוב יותר לכל האנושות".

"הטכנולוגיות הישראליות כבר משפרות את חייהם של רבים ברחבי העולם" הדגיש הנשיא ומנה את התחומים בהם מים והשקייה, חקלאות, אנרגיה ירוקה ועוד והמשיך: "כעת דמיינו כיצד טכנולוגיות אלה יכולות לשפר חיים ברחבי המזרח התיכון".

עוד הוסיף הנשיא: "יחסי שלום בין ישראל לשכנותיה, ובמיוחד שכנינו הפלסטינים, יכולים להביא להתפתחות אדירה ולשגשוג באזור. אנו ממשיכים לחלום על שלום עם כל שכנינו, אני מאמין שלא נגזר עלינו לחיות יחד, נועדנו לחיות יחד. יחד נוכל לבנות עתיד טוב יותר עבור כל עמי האזור".

מ"מ שר החוץ, ישראל כץ, אמר ״אני מברך את הממשל האמריקאי על חידוש הסנקציות נגד איראן, כדי להביא לסיום פעולותיה המרושעות. אני קורא לקהילה הבינלאומית לתמוך במדיניות האמריקנית ולהצטרף לאכיפה של הסנקציות״.

במהלך היום התקבלו בבית הנשיא ברכות ממנהיגי העולם לרגל חגיגות העצמאות. בין המברכים נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שברך וציין ש"הערכים המשותפים הם אבני היסוד לידידות בין שתי האומות הגדולות שלנו".

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין ברך את מדינת ישראל לרגל שנתה ה-71 וציין שהיום נחגג גם יום הניצחון על גרמניה הנאצית, וכי הקורבן למען הניצחון הזה היה עצום. עוד ברכו נשיא גרמניה פרנק ואלטר שטיינמאייר, ומלכת אנגליה הוד מעלתה אליזבת השניה, ששלחה את ברכותיה והביעה תקוותה לשנה מאושרת עבור אזרחי ישראל. עוד ברכו מלך ספרד הוד מעלתו פליפה השישי, נשיא איטליה סרג'ו מטרלה ורבים נוספים.