הרב יוסף: להציל את חייו של אימרי חי

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, מצטרף למבצע להצלת חייו של אימרי חי בן השנתיים, שסובל ממחלת דם נדירה.

ערוץ 7 , ה' באייר תשע"ט

אימרי חי
אימרי חי
צילום: עזר מציון

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הצטרף לאחרונה לקריאה להתגייס ולהציל את חייב של אימרי חי בן השנתיים, שזקוק להשתלת מח עצם דחופה.

"באתי בזה אודות הצלת חיים של ממש של הילד אימרי בן אוראל הי"ו שמוכרח לעבור השתלת מח עצם כדי להירפא ממחלת הדם שתקפה אותו ולשוב לאיתנו. על פי המומחים הרפואיים על מנת להציל את חייו נדרשת תרומת מח עצם שניתן להשיגה אצל בני עדות מסוימות. לכן, הנני קורא לכל אחד ואחד שמוצא משפחתו ממזרח טורקיה, אזרבייג'אן, עיראק, אמניה או גיאורגיה, לבוא ביום שני א' באייר לאחת מתחנות ההתרמה של 'עזר מציון' הפרושות ברחבי הארץ ולתת דגימת רוק פשוטה לבדיקת התאמה לתרומת מח עצם, ומן השמיים יעזרו שתימצא התרומה להצלת חיי הילד", כתב הרב.

אימרי חי אמנם רק בן שנתיים, אבל בתקופה הקצרה הזאת הוא הספיק להילחם על חייו מספר פעמים ולנצח כנגד כל הסיכויים ובכוחות עצמו.

לפני 3 חודשים קיבלו הוריו את הבשורה המרה שאם לא יבצע השתלת מח עצם דחופה, תוך זמן קצר המחלה תתפתח לסרטן הדם. לאחר שהיה אמור להתקיים השבוע אך נדחה בשל המצב הביטחוני, מבצע לגיוס תורמים להצלת חייו, יתקיים ביום רביעי הקרוב בכל רחבי הארץ.

"מדובר באחד המקרים הנדירים שהכרנו עד היום, ומבצע חירום מאחר ומדובר במרוץ נגד הזמן לפני שתאי המח עצם בגופו של אימרי הופכים לסרטניים", אומרת ד"ר ברכה זיסר, מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם בעזר מציון "אני מאמינה ומקווה שכמו תמיד הערבות ההדדית של עם ישראל תביא את הבשורה לאימרי. אם אתם שייכים לאחת העדות ברשימה, בני 18-50, שלא הצטרפו בעבר למאגר כלשהוא, אני ממש מבקשת מכם לצאת מהבית באותו היום, לבצע את בדיקת הרוק הפשוטה ולהציל את החיים של אימרי".