"חסרים מטומטמים? עיין ערך מרכז הליכוד"

ראש העיר שדרות לשעבר אמר על רקע תמיכת תושבי הדרום בליכוד כי "הטמטום שולט במדינה הזאת. מישהו יורק לנו בפנים".

ערוץ 7 , ו' באייר תשע"ט

אלי מויאל
אלי מויאל
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

אלי מויאל, ראש עיריית שדרות לשעבר, התבטא בחריפות נגד חברי מרכז הליכוד וכינה אותם "מטומטמים".

בדיון סוער באולפן ''פגוש את העיתונות'' על תמיכת תושבי הדרום בליכוד אמר מויאל "הבעיה היא מי שמחזיק בשרביט - זה חדש לך שהטמטום שולט במדינה הזו? אנחנו חיים בטירוף מערכות בשנים האחרונות. מישהו ירק לנו בפנים ואנחנו חושבים שזה גשם".

לאחר מכן אמר מויאל: "ביבי אמר שיהרוס את החמאס וישבור את עזה. יכול להיות שהוא הרע במיעוטו".

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד כינה את דבריו של מויאל "חזרה לימים שבהם אמרו שצריך להחליף את העם".

מויאל הבהיר שלא לכך התכוון אך לא התכחש לדבריו על שלטון הטמטום: "נכון - חסרים מטומטמים בעם? עיין ערך מרכז הליכוד".

אוחנה תקף את ראשי כחול לבן שלא הצליחו לנצח את נתניהו בבחירות: "למישהו מהם היה פתרון קסם? תחת שלטונו של נתניהו המצב הוא עם הכי פחות נזק. אין פתרון לעזה זולת הרתעה".

יו"ר מפלגת מרצ, תמיר זנדברג תקפה את ח"כ אוחנה ואמרה: "כל פעם התותחים יורים ואחר כך עובר שבוע וזה הזמן לדבר על מה עושים ואיך פותרים".

זנדברג טענה: "זה לא נמצא בהכרעה או כיבושי והאמת נמצאת בפתרון מדיני. את הפסקת האש צריך לנצל ולהרחיב אותה וזה כולל את הסרת המצור מעל עזה כי בעוטף עזה יודעים שגורלם תלוי בגורל האנשים מהצד השני של הגבול".

זנדברג אמרה כי שקט וביטחון תלוי אך ורק "ביכולת שלנו להגיע להסדר מדיני. כולל את כל העם הפלסטיני עם ההנהגה בעזה ובגדה המערבית". בשלב זה ח"כ אוחנה קטע אותה והיא תקפה אותו שוב: "ממשלת נתניהו ברגעים אלו מנהלת מו"מ עם חמאס על הכסף הקטרי", וקראה לאוחנה ולליכוד: "בבקשה תנהלו מו"מ על הסדר מדיני ולא רק על העברת כספים".

האלוף במיל' יום טוב סמיה, שהיה אלוף פיקוד הדרום, אמר לקראת סיום הדיון: "מי שמטיל סגר על רצועת עזה ומחזיק 2.2 מיליון אזרחים תחת מצור זה החמאס זו לא מדינת ישראל, זה החמאס נטו ואם הארגון לא היה עושה את זה מצבם של תושבי עזה היה שונה לחלוטין". הוא הוסיף: "נקודה שנייה לא לאיים ולהזהיר כל הזמן מפני משבר הומניטרי בעזה - כי אין דבר כזה".