"ההישג הוא תוצאה של מאבק עיקש"

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על התחייבות איראן שלא להחרים את הספורטאים הישראליים ולהתחרות מולם בענף הג'ודו

נרי וייס , ו' באייר תשע"ט

רגב באבו דאבי
רגב באבו דאבי
צילום: דוברות השרה רגב

אחרי הודעת איגוד הג'ודו האיראני על החלטתו לכבד את התקנון הבינלאומי ולא להחרים ספורטאים ישראליים, זוכים כעת אלה לברכה משרת התרבות והספורט של ישראל, השרה מירי רגב.

"מדובר בהחלטה היסטורית של הוועד האולימפי האיראני שמאמצת את העמדה הקוראת לנתק את הספורט מהפוליטיקה ולפעול בהתאם לצ'רטר האולימפי", אמרה הערב (מוצאי שבת) השרה רגב על החלטת איגוד הג'ודו האיראני.

"לראשונה נוכל לראות על המזרון ג'ודוקא איראני מתמודד מול ג'ודוקא ישראלי. זו תוצאה של מאבק עיקש נגד הדה-לגיטימציה וההסתה כלפי ספורטאים ישראלים".

"אני שמחה לראות תוצאות למאבק שהייתי שותפה לו ביחד עם נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר, ועם משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו בישראל, לכך שספורטאים ישראלים יקבלו הזדמנות שווה לייצג את מדינתם עם הדגל וההמנון הלאומיים", אמרה רגב שהוסיפה כי "אין ספק שלולא המאבק הממושך שניהל ויזר לכך שכל איגודי הג'ודו בעולם, כולל של מדינות ערב, יפעלו על פי הצ'רטר האולימפי - התוצאה הנ"ל לא הייתה מתרחשת".

לסיום אמרה רגב "אני מצפה לראות החלטות כאלו מתקבלות גם בשאר האיגודים והענפים. מאבקים ספורטיביים צריכים להיות מוכרעים בזירה הספורטיבית ושם בלבד!".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il