הילדים החולים חגגו 40 ל"הללויה"

בית החולים איכילוב גאה להציג: ילדים חולי סרטן חוגגים 40 שנה ל'הללויה' בביצוע מנצח ומרגש במיוחד עם גלי עטרי וקובי אשרת.

עדו בן פורת , ז' באייר תשע"ט

הללויה במחלקה ההמטו-אונקולוגית
הללויה במחלקה ההמטו-אונקולוגית
צילום: דוברות מרכז רפואי איכילוב

לקראת אירוע האירוויזיון ולרגל חגיגות 40 שנה לזכייה של "הללויה", המרכז הרפואי איכילוב גאה להציג קליפ מרגש במיוחד לשיר שזכה בתחרות.

גרסת הופעה חדשה ומקורית לשיר בביצוע הילדים המטופלים וצוות המחלקה להמטו-אונקולוגיה בבית חולים "דנה-דואק" שבמרכז הרפואי איכילוב ת"א.

בקליפ משתתפים הזמרת גלי עטרי, המבצעת המקורית וזוכת האירוויזיון וקובי אשרת, המלחין של השיר שהפך במרוצת השנים לשיר תפילה בינלאומי.

בקליפ משתתפים ילדים מישראל וגם מעזה והוא צולם במשחקיית המחלקה שעוצבה בהשראת במת האירוויזיון המקורית של התחרות ששודרה מבנייני האומה בירושלים בשנת 1979.

ד"ר רונית אלחסיד, מנהלת המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים, ציינה "שמחנו מאוד לשבור את שגרת הטיפולים שעוברים הילדים הנפלאים שלנו בשירת 'הללויה'. הילדים והצוות שמחו מאוד על ההזדמנות לשיר ביחד ובעיקר התרגשו מהמפגש עם גלי עטרי קובי אשרת הנהדרים שהתגייסו למען המטרה המקסימה. המוזיקה הפגישה בין ילדים שסיימו טיפולים לאלו שעדיין מקבלים טיפול כשהמסר הוא שמירה על אופטימיות שכן כיום אנו מצליחים לרפא למעלה מ-80% מהילדים ממחלת הסרטן. המפגש הנהדר שהיה לנו במחלקה נחרט בליבנו ואני מאמינה שהוא נותן לכולנו כוחות ותקווה להמשך".

גלי עטרי, המבצעת המקורית של השיר שהביאה את הניצחון בתחרות הזמר לפני 40 שנה בדיוק הוסיפה, "הללויה הפך במרוצת השנים בין השאר גם לשיר תפילה בינלאומי. 40 שנה מיציאתו והביצוע עם ילדי המחלקה להמטו-אונקולוגיה באיכילוב היה אחד המרגשים והמיוחדים שחוויתי בקריירה. התרגשתי מאוד לשיר עם הילדים המקסימים, אני מתפללת עבורם, מאחלת להם רפואה שלמה ושתמיד ידעו רק אושר ושמחה".

קובי אשרת, מלחין השיר שהפליא בנגינה ציין, "מזה שנים רבות אני מתנדב בשלל פרויקטים למען המטופלים של בית החולים איכילוב והפעם הצליחו לרגש אותי במיוחד. עבורי, כמלחין, לראות ילדים קטנים שרים הללויה ומתפללים לסיום הטיפולים זה היה מרגש בצורה בלתי רגילה ומוכיח את הכוח של המוזיקה לרפא ולעלות חיוך גם עבור מי שמטופל נגד מחלה קשה".

מיקה טרבולסקי, ילדה בת 10 עם סרטן מסוג לוקמיה, סיפרה "אני כבר שנתיים מטופלת במחלקה ולשמחתי אני בדרך לנצח את מחלת הסרטן. לאורך כל הטיפולים לא וויתרתי על השירה והריקודים שאני מאוד אוהבת והמשכתי להאמין גם ברגעים הקשים שאני אנצח. הצילום של הקליפ היה מאוד מרגש וכיפי ובעיקר המפגש עם גלי עטרי שעד אז רק הייתי שומעת אותה ופתאום לקבל את ההזדמנות לשיר איתה זה היה מדהים עבורי. אני מאחלת לכל הילדים כמוני שגם הם ינצחו את המחלה ושתמיד נשיר ונהיה שמחים".

תסריט ובימוי: רועי כץ. צילום: ברק ברינקר. עריכה: אסף אושי. עיצוב כותרות ועריכה אומנותית: צחי פיטובסקי. עיצוב תפאורה: כרמית תורג'מן. סאונד והקלטה: איתי ארגמן. מיקס: איתי מטוס. בינוי: סטאפ תפאורות. איפור: יפעת אלימלך. איפור גלי עטרי: הלן אמויאל. עיצוב שיער גלי עטרי: אסי שדה. אוטופיה שירותי מצלמה בע"מ. המזנון של אייל שני. יוסי דיל הפקות דפוס. קיסר ציוד לאירועים. אסף דרעי – ניהול אישי גלי עטרי. קריאטיב והפקה: אבי שושן, דובר המרכז הרפואי איכילוב ת"א.