"צריך להפריד בין יהודים טובים לשטניים"

מנהיג ארגון "אומת האיסלאם" בארה"ב, לואיס פרחאן, עורר סערה כאשר הכחיש בנאומו כי יש אנטישמיות – ואז דיבר על "היהודים השטניים".

ניסן צור , ז' באייר תשע"ט

Louis Farrakhan
Louis Farrakhan
REUTERS

לאחר שפייסבוק החליטה לחסום אותו בעקבות התבטאויותיו האנטישמיות, הופיע מנהיג ארגון "אומת האיסלאם" בארה"ב, לואיס פרחאן, בכנס ציבורי בשיקגו.

פרחאן דיבר על "היהודים השטניים" תוך שהוא מכחיש כי קיימת אנטישמיות בעולם. הוא הוזמן לכנס על ידי הכומר מייקל פפלגר מהכנסייה הקתולית בשיקגו.

"אנשים לא צריכים לכעוס אם אני שומר על דבריו של אלוהים. אני יודע את האמת, וצריך להפריד בין היהודים הטובים ליהודים השטניים" אמר פרחאן. לאחר מכן הוא המשיך להתבטא כנגד יהודים אך טען במקביל כי "לא מדובר באנטישמיות".

דבריו של המנהיג המוסלמי בעל ההשפעה בארה"ב עוררו סערה וזכו לגינויים חריפים מצד מנהיגים יהודים וקתולים כאחד. הקרדינל של שיקגו, בלייס קופיץ', פירסם הצהרה בה גינה את דבריו האנטישמיים של פרחאן.

"אני מגנה בכל תוקף את דבריו של פרחאן. הכומר פפלגר לא התייעץ איתי או עם הנהגת הכנסייה בשיקגו לפני שהזמין אותו לנאום כאן. הצהרתו של פרחאן על 'היהודים השטניים' מזעזעת את המצפון. לרטוריקה אנטישמית אין מקום בחיים הציבוריים בארה"ב, שלא לדבר על הכנסייה הקתולית. אני מתנצל בפני האחיות והאחים היהודיים שלי, שאת ידידותם אני אוצר, שמהם אני לומד כל כך הרבה, ושהברית שלהם עם אלוהים נותרה נצחית" אמר הקרדינל קופיץ'.

גם נציגים של מוזיאון השואה בארה"ב גינו את דבריו של פרחאן והזמינו אותו לבקר במוזיאון השואה באילינוי על מנת ללמוד על השואה.