פורום ההורים קורא ל"מרד מיצ"ב"

במכתב שהופץ עלך ידי הפורום נכתב כי המבחן "שואב את מירב המשאבים הבית ספריים וגורם לתסכול רב בקרב התלמידים"

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פורום ההורים הארצי פרסם הבוקר (ראשון) הודיע כי הוא קורא לכל ההורים לא לשלוח את ילדיהם לבחינת המיצ"ב באנגלית.

הבחינה תתקיים בעוד יומיים בכיתות ה' ו-ח' בכל בתי הספר ברחבי הארץ, ובפורום ההורים מנסים להוביל "מרד הורים" נגדה.

במכתב שהופץ נכתב כי המבחן "שואב את מירב המשאבים הבית ספריים וגורם לתסכול רב בקרב התלמידים" וכי במתכונתו הנוכחית, יש לבטל את המבחן.

עוד נכתב כי "הוועדה המקצועית שבוחנת את הנושא מדירה את הנהגת ההורים הארצית, כמו גם את ארגוני המורים ונציגי התלמידים".

לפני כחודש שיגר פורום ועדי ההורים הישוביים מכתב חריף למשרד החינוך, לאחר שנודע לו כי נציגיו לא יהיו חלק מהצוות המקצועי החדש להערכת בחינות המיצ"ב עליו הכריז המשרד.

הצוות הוקם על רקע טענות לזיופים והטיות בציוני התלמידים מצד מנהלי בתי הספר, אולם הנהגת ההורים הארצית והסתדרות המורים, שני הארגונים שמתחו בחודשים האחרונים ביקורת חריפה על משרד החינוך בכל הנוגע לבחינות המיצ"ב - הודרו מהצוות החדש ונציגיהם אינם חלק ממנו.

"הנהגת ההורים נדהמה אמש למקרא הודעתך על הקמת צוות מקצועי לבחינת יעילות המיצ"בים, אשר אינו כולל את נציגי ההורים", כתב עו"ד אייל בן יהודה באום למנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, "הודעתך עומדת בניגוד מוחלט להצהרות והבטחות המשרד כי נציגי ההנהגה הארצית יהיו חלק אינטגרלי מהצוות המקצועי".

עוד נכתב כי "הקמת צוות מקצועי שיבחן את יעילות הערכת הבחינות ללא נציגי ההורים, שנשאו את נס המרד הקורא לביטול המיצ"בים במתכונתם הנוכחית, מעידה על התנהלות לקויה בלשון המעטה. מצער להיווכח כי דיבורים לחוד ומעשים לחוד. הצהרות המשרד על שותפות ושיתוף ההורים הן מהפה והחוצה".