פרובוקציית האירוויזיון של "שוברים שתיקה"

חברי ארגון השמאל הקיצוני תלו שלט ענק המזמין את התיירים המגיעים ארצה לקראת האירוויזיון להשתתף בסיור שמקיים הארגון בחברון.

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ט

סיור "שוברים שתיקה" בחברון. ארכיון
סיור "שוברים שתיקה" בחברון. ארכיון
צילום: אביב הרץ/TPS

חברי ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" מנצלים גם את שבוע האירוויזיון לצורך יצירת פרובוקציות נגד מדינת ישראל וממשלת ישראל.

כחלק מכך תלו חברי הארגון שלטי ענק בתל אביב, הקוראים לתיירים המגיעים לישראל לקראת האירוע להשתתף בסיור של הארגון בחברון.

"צריך להעז לחלום על חופש - גם מהכיבוש. חובתנו כישראלים וחיילים לשעבר להראות איך. אנחנו מזמינים את חוגגי האירוויזיון לחגוג בלילה ולפקוח עיניים ביום", נכתב בדף הפייסבוק של "שוברים שתיקה.

"הסיסמה של האירוויזיון היא "Dare to Dream", ובמרחק שעה מת"א מיליוני פלסטינים תחת שלטון צבאי חולמים על חופש מהכיבוש.זה השלט שתלינו הבוקר באיילון, שמזמין את אלפי התיירים שיגיעו הנה לראות את האירוויזיון לבוא איתנו לסיור בחברון ולראות את התמונה המלאה", הוסיפו בארגון.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לשלטים בציוץ בטוויטר וכתב, "ארגון השנאה הבזוי 'שוברים שתיקה' שוב מוצא זמן להפיץ שקרים נגד מדינת ישראל".

"הנה עצה: במקום להסית נגד המתיישבים החלוצים בעיר האבות, קחו את התיירים לסיור היכרות עם הפרת זכויות האדם האיומה של שלטון חמאס בעזה או סיור התרשמות עם הרשות הפלסטינית שמתעקשת לממן מחבלים ולהלל רוצחים מתועבים", הוסיף השר.