"איתרנו נקודה להקמת ישוב על-שם טראמפ"

נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות לבקשת הארכה שבכוונתו להגיש לנשיא, והבהיר כי בקרוב תחליט הממשלה על הקמת ישוב חדש בגולן.

חזקי ברוך , ז' באייר תשע"ט

נתניהו בישיבת הממשלה
נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

נתניהו: "איתרנו נקודה להקמת הישוב ע"ש טראמפ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהסבר אודות כוונתו לבקש מנשיא המדינה ארכה להרכבת הממשלה.

"כמקובל בפעמים הקודמות בהרכבת הממשלה, אני מתכוון לבקש ארכה מנשיא המדינה. ארכה כזו לא רק שהיא מקובלת, היא גם מתבקשת לאור אילוצי לוח הזמנים שנבעו מריבוי האירועים הפעם - חול המועד פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, יום העצמאות והאירועים הביטחוניים סביב רצועת עזה", הסביר נתניהו.

ראש הממשלה התייחס גם למלאת שנה להעברת שגרירות ארה"ב בישראל לירושלים, "השבוע אנחנו מציינים שנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים. המעון הרשמי של שגריר ארה"ב גם הוא עובר לירושלים, ובכך למעשה מיושמת החלטת הקונגרס. אנחנו מאוד מעריכים את ההחלטה ההיסטורית הזאת של הנשיא טראמפ, כמו שאנחנו מעריכים מאוד את ההחלטה ההיסטורית שלו להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן".

"אני הבטחתי שאנחנו נקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, אני מבשר לכם שאנחנו כבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה, והתחלנו בתהליך ההקמה. אני אביא את ההחלטה לאישור רשמי של הממשלה החדשה עם הקמתה", ציין נתניהו.

בסיום התייחס נתניהו לשבוע האירוויזיון שנפתח הערב, "אנחנו עומדים בפני אירוע נוסף וזה פתיחת חגיגות האירוויזיון היום בישראל. אז קודם כל אני מאחל הצלחה רבה לכל המשתתפים, וכמובן הטוב ביותר ינצח, וכמובן שזה יהיה קובי מרימי".