צפו: הכבשים שנרשמו לבית הספר

בית ספר יסודי כמעט ונאלץ לסגור אחת מהכיתות שבו, עד שמצא פתרון יצירתי בעזרת כמה כבשים מהדיר הסמוך

מתנאל ראט , ז' באייר תשע"ט

תלמידות חדשות בבית הספר?
תלמידות חדשות בבית הספר?
צילום: iStock

יש כאלו שסופרים כבשים בשביל לעזור לילדים להירדם לפני השינה, ויש מי שגם מכניס אותם לבית הספר. בית ספר צרפתי רשם חמישה עשר כבשים בתור תלמידים חדשים כמחאה על מדיניות הממשלה.

כפר קטן עלה לאחרונה לכותרות לאחר שהחליט לתגבר את שורות התלמידים בבית הספר המקומי בעזרת הדיר הסמוך. בכפר "קרה און בלדון" שבהרי האלפים היו עד לאחרונה 266 תלמדים בבית הספר, היסודי אבל ירידת מספר התלמידים ל261 עוררה חשש בקרב ההורים שבית הספר ייאלץ לסגור אחת מאחת עשרה הכיתות שבו.

על פי החלטה חדשה של נשיא צרפת עמנואל מקרון, כיתה בבית ספר יסודי צריכה לכלול בין 24 ל26 תלמידים על מנת להיחשב ככיתה הראויה לתקצוב. החוק החדש הוביל למצב אבסורדי בו דווקא התמעטות התלמידים בבית הספר יוביל לכך שיהיו מתחת ל24 תלמידים בכיתה, ויהיה צורך לסגור את אחת הכיתות ולחלק את הילדים בשאר הכיתות בשכבה.

בתור מחאה על המצב, החליט ראש העיר המקומי ג'ין-לואי מארט, לרשום חמישה עשר כבשים בתור תלמידים חדשים בבית הספר ובכך לפתור את הבעיה. לאחר יצירת קשר עם הדיר המקומי, הכבשים הוכנסו אחר כבוד לבית הספר בהנחיית הרועה שלהם. במהלך הרישום הם הציגו תעודות לידה מיוחדות שהונפקו להם, וכמו כל תלמיד חדש, גם הם קיבלו עט במתנה בשביל שיוכלו להתמיד בלימודים.

לטענת מארגני המחאה, למשרד החינוך הצרפתי אכפת רק ממספרים ולא מהתלמידים ולכן לא ישנה להם גם אם כבשים ימלאו את מכסת התלמידים הנדרשת. התלמידים החדשים על ארבע התקבלו בכבוד מלכים כאשר הורים ותלמידים הריעו להם והחזיקו שלטי מחאה האומרים "אנחנו לא כבשים".

הסרטון המראה את הכבשים הנכנסות לבית הספר הפך לפופולארי תוך זמן קצר, אבל בינתיים לא בטוח האם המחאה תשנה את גישת משרד החינוך הצרפתי. מה שבטוח, גם אם המחאה לא תעזור לתלמידים, היא כבר עזרה לכבשים שנהנו מהמעמד החדש.


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!