פייגלין נכשל ובן כספית עלה להר

הכישלון של פייגלין בבחירות הוביל את בן כספית לביקור נדיר בהר הבית. איך זה קרה? הכל בעקבות התערבות בשידור מול הפרופ' אלדד.

שמעון כהן , ז' באייר תשע"ט

לא האמין שיגיע להר. בן כספית
לא האמין שיגיע להר. בן כספית
צילום: פלאש 90

התערבות בין העיתונאי בן כספית לשותפו לשידור הפרופ' אריה אלדד הובילה את בן כספית לביקור היום (ראשון) בהר הבית.

השניים התערבו על השאלה אם משה פייגלין ומפלגתו 'זהות' תעבור את אחוז החסימה. כספית הפסיד והבוקר קיים את מחויבותו בעקבות ההתערבות.

על הביקור וההתערבות שוחחנו עם פרופ' אלדד ועל השאלה מדוע בחר לאתגר את בן כספית דווקא בביקור בהר הבית ולא במסעדה טובה כמקובל, משיב אלדד ומזכיר כי מדובר בהתערבות המגיעה על רקע ויכוחים ארוכים הניטשים בין שניהם. "אני מנסה בכל תכנית לדבר איכשהו בהר הבית, והוא אומר שאני מטורלל בהר הבית, שזו אובססיה אצלי ושהוא לא יעלה אף פעם לשם והדתות מביאות רק מלחמות לעולם. כשהגיע הוויכוח על מה מתערבים היה לי ברור שאני אומר שמתערבים על ביקור בהר הבית והיה ברור שהוא יגיד שאם אפסיד אאלץ לפתוח טוויטר".

על הביקור עצמו מספר פרופ' אלדד: "הביקור תמיד נפלא. אני אוהב להיות בהר הבית. ההר היה שקט לגמרי. יש נוכחות משטרתית חזקה. לא הייתה שום הטרדה או מגבלה. היינו כמה שרצינו והסתובבנו בכל מקום שמותר". את הביקור הדריך בנו של אלדד, אוריאל, "הוא שופע ידע לגבי הר הבית. אני הוספתי במקום שיכולתי, אבל לא היה לי הרבה מה להוסיף".

באשר לנסיבות שהובילו להפסדו של כספית בהתערבות, קרי כישלונו של פייגלין בבחירות, נשאל אלדד כיצד ידע את מה שלא חזו כל טובי המומחים והפרשנים שראו ב'זהות' את הפתעת הבחירות. "לא ידעתי", הוא משיב, "אבל זה היה יותר ויכוח עם בן מאשר תחזית פוליטית מחושבת. בעניין הטוויטר בן אומר לי שיש באזז עצום סביב פייגלין וכולם כותבים עליו ומדברים עליו, ואני אמרתי שזו הבעיה שלו, הוא חי ברשת אבל העולם לא רוצה את פייגלין, העולם לא חי ברשת. לא יכולתי לדעת, אבל כחלק מאותו ויכוח זה היה הנושא".

מתוך תכניתם של אלדד וכספית