נתניהו באמצעות פרקליטיו מהתל ביועמ"ש

עו"ד איל רוזובסקי בביקורת על פרקליטי נתניהו: "בזמן שמנדלבליט משחק שח נתניהו ופרקליטיו משחקים שש-בש".

103FM , ז' באייר תשע"ט

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

עו"ד איל רוזובסקי, שייצג את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשפט טלנסקי, התייחס היום (ראשון) בראיון לבן כספית ואריה אלדד לסאגת העברת חומרי החקירה מהיועץ המשפטי לממשלה לפרקליטי ראש הממשלה נתניהו.

נזכיר כי הבוקר מסר משרד המשפטים כי חומרי החקירה הועברו למשרדו של עו"ד תל צור המייצג את ראש הממשלה אך שם סרבו לקבל אותם, מנגד טען עו"ד תל צור כי השליח סרב למסור את חומרי החקירה לאנשי המשרד אלא אך ורק לעו"ד תל צור שלא היה במשרד באותה שעה.

כספית שאל את עו"ד רוזובסקי האם לדעתו ההוראה לא לקבל את חומרי החקירה הגיעה מהלקוח נתניהו?

"בהליך פלילי בבית משפט עורך הדין לא יכול להשתחרר מהייצוג אלא באישור בית משפט. במצב שאין הליך עורך הדין לא חייב להמשיך אם הוא לא מקבל כסף. מצד שני הוא יכול להתפטר. אבל זה לא מה שעושים עורכי הדין האלו. עורכי הדין שטוענים שהם לא עוסקים בשימוע כי הם לא מקבלים שכר הם אלו שמבקשים דחייה של מועד השימוע. ברור שראש הממשלה, בסיוע עורכי דינו, מהתל ביועץ המשפטי לממשלה בנושא השימוע. גם לא לקחת את החומר מאז הבחירות וגם לבקש דחייה זה ממש להתל ביועץ".

מה אכפת ליועץ אם לקחו או לא לקחו.

"הוא חושש שיגיעו לוועדת החסינות יטענו שלא נתנו לראש הממשלה אפשרות להגן על עצמו. מנדלבליט הוא רוצה להגיע לוועדת הכנסת לדיון בחסינות צדיק כמו האפיפיור. הוא רוצה לאפשר גם דחייה אך בזמן שהוא משחק שח נתניהו ופרקליטיו משחקים שש-בש".

עורכי דין בליגה שלך טוענים ששלושה חודשים זה מעט מידי זמן להתארגן לשימוע בשלושה תיקים.

"אני מעריך שהיקף החומר הוא בהחלט גדול ורב ומצדיק בקשת דחייה אך כדי שסנגור יבקש בקשת דחייה הוא צריך להוכיח חריצות ודבקות במטרה. כשאתה מבקש לא לקבל את החומרים במשך חודשיים ואז לא לוקח את החומרים בגלל שכר טרחה, קשה לשמוע את הטענה".

מה היועץ יכול לעשות אם ישנו את חוק החסינות חזרה למצבו ב-2005 ולא יסירו את חסינותו?

"זה לא יספיק מבחינת מי שרוצה להציל את ביבי בהנחה שהוא לא ישכנע בשימוע. ההחלטה של הכנסת לא להסיר חסינות כפופה לבג"ץ והוא עשוי לבטל אותה. מנגד בכנסת עלולים במקביל לשנות את סעיף 15 בחוק השפיטה ולקבוע שעניינים שהוכרעו בכנסת אינם שפיטים".