שוב אירוע מכוער בדרבי התל אביבי

התגרות של קהל אוהדי הפועל תל אביב כנגד שחקנה של מכבי דיאנדרה קיין, הביאה להרחקתו של השחקן. האם השלכת המוטות תדווח?

נרי וייס , ז' באייר תשע"ט

קיין. הורחק על ידי צוות השיפוט
קיין. הורחק על ידי צוות השיפוט
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

כרוניקה ידועה מראש. משחק הדרבי התל אביבי תמיד גרר איתו אירועי אלימות, בעיקר מצידם של אוהדי הפועל תל אביב, הן בענף הכדורגל והן בענף הכדורסל.

הערב (ראשון) בזמן שקבוצתם מהכדורגל משחקת את משחקה האחרון לעונת 2018/19 בליגת העל מול מכבי פתח תקווה, בחרו אוהדי האדומים מת"א איך לא במשחק הדרבי שבכדורסל כשהגיעו לזה המתקיים באולמם הביתי, היכל הדרייב-אין בהמוניהם.

לא סתם בחרו האוהדים האדומים להגיע למשחק הכדורסל ולא זה של האחות מענף הכדורגל - בכל זאת, דרבי תל אביבי בלי אירועי אלימות מצידם הוא כנראה לא דרבי.

וכך קרה מה שהיה צפוי לקרות. היה זה במהלך הרבע הראשון של המשחק, כשלוח התוצאות הראה יתרון קל לזכות האורחים בצהוב עם 11:10. או אז ניגש שחקנה של מכבי, דיאנדרה קיין להביא כדור מאחורי הסל, היכן שישבו אוהדי האדומים.

האוהדים האדומים החלו לקלל את השחקן ולהקניטו וזה איים לעברם כי יזרוק עליהם את הכדור ואף החזיר להם במילים משלו. בין רגע החלו להישלך חפצים כגון מצתים, כוסות שתיה ומוטות דגלים לכיוונו של השחקן שבנס לא נפגע אך השיב להם משלו כשירק לכיוונם.

במקביל החלו לזרוק אוהדי הפועל חפצים לפרקט, כולל מוטות, והתפתחה קטטה בין כמה אוהדים למאבטחים. בסופו של דבר הורחק קיין על ידי צוות השיפוט ואילו אוהד של הפועל אחד עוכב על ידי מאבטחי ושוטרי המשחק.

האם התפרעותם של אוהדי הפועל תל אביב ולא בפעם הראשונה העונה, הפעם תטופל ביד קשה?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il