מכבי פתח תקווה היא היורדת השניה

שבע שנים אחרי שירדה ליגה, חוזרת מכבי פתח תקווה אל הליגה השניה, הליגה הלאומית אחרי שהפסידה להפועל ת"א. אשדוד נשארה בליגת העל

נרי וייס , ז' באייר תשע"ט

לוזון. יורד ליגה
לוזון. יורד ליגה
צילום: פלאש 90

מה הסיכויים שזה יקרה? את העונה הנוכחית החל גיא לוזון על הקווים של בית"ר ירושלים. ההכנה הלא אופטימלית, רכישת הקבוצה מידיו של טביב סמוך לתחילת העונה ומסע רכש כושל הביאו לכישלון גדול של המאמן שהיה נחשב פעם לאחד המבטיחים בכדורגל הישראלי.

7 מחזורים הספיקו להנהלת בית"ר להבין כי יש בעיה בעמדה שעל הקווים ומינו את קלינגר במקומו של לוזון. מספר מחזורים אחרי, פתח תקווה שאומנה על ידי שני מאמנים מתחילת העונה, קראה לבן האובד, האחיין של הבעלים, חזרה לבית - והשאר היסטוריה והיסטריה.

את בית"ר השאיר לוזון בתחתית כשהיא חבולה וכואבת, והערב (ראשון) עשה זאת גם לקבוצה בה החל את קריירת האימון הלא מרשימה במיוחד שלו, הקבוצה של המשפחה, כשהוריד את מכבי פתח תקווה אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית אחרי שש שנים בליגה הבכירה.

פתח תקווה שהביסה במחזור שעבר, הייתה צריכה להשיג נקודה אחת בלבד הערב ממשחקה מול הפועל תל אביב בכדי לשרוד בליגת העל למרות הכל. רק תרחיש מסויים יכול היה להוריד אותה ליגה - תרחיש שהתרחש במציאות כשגם קריית שמונה וגם מ.ס אשדוד ניצחו את משחקיהן מול סכנין והפועל חיפה, בהתאמה.

כעת מצטרפת מכבי פתח תקווה אל בני סכנין שירדה לפני שבועיים אל הליגה השניה, שם תחכה לפתח תקווה היריבה העירונית - הפועל, שהצליחה לשרוד בליגה הלאומית. הדרבי הגדול של פתח תקווה חוזר.

קריית שמונה שירדה לפני עשור ליגה ומ.ס אשדוד שכבר הייתה עם יותר מרגל וחצי בליגה השניה וחזרה מהקבר במסע הישרדות מהסרטים שעוד ידובר עליו רבות, שורדות בתום מותחן גדול ובמחזור סיום מהדרמטיים ביותר שנראו בכדורגל הישראלי בעשרים השנים האחרונות.

פתח תקווה יורדת אל ליגת המשנה שבע שנים לאחר שזה קרה לה. ומי מורידה אותה? לא אחרת מאשר הפועל ת"א ששבה משם בתחילת העונה הנוכחית, זו שירדה ליגה לאחר שגם אותה החריב והרס גיא לוזון המאמן שכשל בכל מקום בו דרך בשנים האחרונות. אירוניה? נראה כמו יותר יכולת אימון רעה.

תוצאות מחזור הסיום בפלייאוף התחתון הערב:

מכבי פתח תקווה - הפועל תל אביב 2:0

בני סכנין - קריית שמונה 2:0

מ.ס אשדוד - הפועל חיפה 1:0.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il