המותחן בדרבי הסתיים בניצחון צהוב

הדרבי התל אביבי היה נראה גמור לטובת מכבי, אבל הפועל חזרה וכפתה הארכה. הצהובים נתנו פייט וניצחו 85-76.

ניצן קידר , ז' באייר תשע"ט

ווילבקין מול הפועל תל אביב, הערב
ווילבקין מול הפועל תל אביב, הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מכבי תל אביב כבר היתה בטוחה שהיא בדרך לניצחון בדרבי נוסף על האדומים של הפועל, אבל רק לאחר הארכה שהיתה כולה צהובה, גברה על היריבה העירונית 85-76.

הרבע הראשון של המשחק היה צמוד מאוד. סקוטי ווילבקין ומייקל רול ירו שלשות מדוייקות מהצד הצהוב, מקניל והאואל השיבו מהצד האדומים.

במהלך הרבע נרשם אירוע מאוחר כשהקהל של הפועל תל אביב התגרה שוב ושוב בדיאנדרה קיין ואף ירק עליו, עד שקיין ביצע תנועה מאיימת והורחק על ידי השופטים.

הצעד הזה המריץ את הצהובים שהובילו בתום הרבע, 23-14.

הצהובים המשיכו לשמור על היתרון, הפועל תל אביב ניסתה לשמור על הבית, אבל הצהובים פתחו בעוד מטח מדוייק של דיברתולומיאו, רול, אובראיינט וקליוארו ועלו ליתרון דו ספרתי. במחצית, 42-34 למכבי תל אביב.

מייקל רול וג'וני אובראיינט חוגגים את הניצחון בדרבי
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הפועל תל אביב עלתה לרבע השלישי כשהיא נחושה לצמק את היתרון ונגסה בו באיטיות אך בהחלטיות. הזרים שלה קלעו שוב ושוב, אבל דווקא אלכס טיוס הצהוב קבע את תוצאת הרבע, 53-48.

הצהובים עוד הספיקו בפתח הרבע הרביעי לעלות ליתרון של שמונה ותשע נקודות, אבל נעצרו והירבו לאבד כדורים בדקות המכריעות. עוד ועוד הזדמנויות להכריע את המשחק הוחמצו ותומר גינת מהפועל הישווה עם הבאזר 71-71 ושלח את שתי הקבוצות להארכה.

בחמש הדקות המכריעות היתה על המגרש בעיקר קבוצה אחת והיא היתה צהובה. האדומים היו נראים סחוטים, הצהובים הכתיבו את הקצב וזכו בניצחון.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il