תערוכת 120 שנות ציונות טסה לפלורידה

במסגרת אירועי יום העצמאות ה-71 לישראל שנחגגו גם בפלורידה, הועברה לפלורידה תערוכת הפוסטרים המפורסמת מנמל התעופה בן גוריון

ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

התערוכה הציונית בפלורידה
התערוכה הציונית בפלורידה
קק"ל

לכבוד יום העצמאות ה-71, קק"ל-JNF הביאה לקהילה היהודית בפלורידה את תערוכת "120 שנות ציונות" היישר מנמל התעופה בן גוריון.

בשיתוף פעולה עם ההסתדרות הציונית העולמית והקונסוליה במיאמי, הותאמה התערוכה לשטח במטרה לחבר את המבקרים בתערוכה לישראל ולציונות.

בקק"ל-JNF מספרים שהתערוכה תלווה את לימודי הציונות והעשייה הקק"לית במהלך כל שנת הלימודים הבאה בפלורידה.

"בכל פעם כשאני מגיע לארץ לביקור ולעבודה, אני מתרגש כל פעם מחדש לראות את הישגי 120 שנות ציונות בשער הכניסה והיציאה של ישראל", אמר לערוץ 7 זהר ולוסקי, נציג ושליח החינוך של קרן קיימת לישראל, Jewish National Fund בפלורידה, "חשבתי לא אחת על הרעיון להביא, לחבר ולהנגיש את התערוכה המדהימה הזו גם לקהילה בפלורידה. מדובר בעוד דרך נוספת ומרגשת לחבר לישראל, בצורה בלתי אמצעית".

הנוער לומד מהתערוכה
צילום: קק"ל

ולוסקי מספר שהוא שוחח על העניין עם ליאור חייט, קונסול ישראל בפלורידה, סגן הקונסול גיא גלעדי, וד"ר אסתר סרוק נציגת ההסתדרות הציונית העולמית בארה"ב. "ביחד הוצאנו את זה אל הפועל", הוא מספר, "כי רק החולמים והמעזים - מנצחים. ההשקה באירועי יום העצמאות בפלורידה היא רק ההתחלה. התכנון הוא לשלב את התערוכה בשנת הלימודים הבאה בפלורידה - לציין את הישגי הציונות ומדינת ישראל לאורך כל השנה".

"התערוכה מממשת הלכה למעשה את הגשר והחיבור בין ישראל לתפוצות ששמה לה קרן קיימת לישראל JNF כיעד מרכזי מאז ולתמיד", מסכם ולוסקי.

זוהר ולוסקי ותערוכת 12 שנות ציונות
צילום: קק"ל