השכרת רכב או ליסינג?

גם אתם מוצאים את עצמכם מתחבטים ומתלבטים בשאלה מה לעשות: האם ללכת על ליסינג או לבחור דווקא באפשרות של השכרת רכב? אנחנו נעשה סדר.

ערוץ 7 , ח' באייר תשע"ט

השכרת רכב
השכרת רכב
צילום: ISTOCK

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמיכם זה האם לקנות או לבחור באפשרות אחרת.

רכישת רכב היא הוצאה כספית ניכרת בזמן הקנייה, וגם בעת השימוש ההוצאות נכבדות, ואף ולא קבועות, בשל הבלאי הבלתי צפוי.

מלבד עלויות אלו, ישנו גם עניין החלפת הרכבים. קניית רכב מהניילונים היא עניין מהנה, אבל אי אפשר לשכוח את כאבי הראש שליוו את מכירת הרכב הישן.

ליסינג מימוני לא יפתור עבורכם בעיות התעסקות עם ביטוח או מוסך אבל יאפשר לקצץ בהוצאה הראשונית על הרכב וגם יחסוך כאבי ראש כאשר מגיע זמן המכירה.

אם אתם רוצים גם הטבות מס משמעותיות, גם לחסוך בטרדות וכאבי ראש וגם לקבל עסקאות משתלמות במיוחד - אפשר ללכת על אופציה של ליסינג תפעולי, לפחות חלקי, או על אפשרות של השכרת רכב.

השאלה עליה יש לענות במקרה כזה היא, עד כמה חשוב לי להיות הבעלים של הרכב, והאם מספיק לי רכב שכור לשימוש פרטי.

ליסינג או השכרה?

אם החלטתם ללכת לכיוון של ליסינג תפעולי או השכרת רכב, השאלה השנייה שתצטרכו לשאול את עצמיכם היא באילו משניהם לבחור? כדי לעזור לכם להגיע למסקנה הנכונה, תשאלו את עצמיכם את השאלות הבאות: עד כמה הרכב יהיה בשימוש קבוע יומיומי? האם אתם יודעים מראש לאיזו תקופת זמן תצטרכו את הרכב? האם אתם יכולים לתת התחייבות, אישית או עסקית, לתקופה ממושכת של מספר שנים? האם תמיד אתם זקוקים לאותו סוג של רכב?

קחו לדוגמה אדם שבמרבית הזמן עובד מביתו. באופן יומיומי אין לו שימוש נחוץ במיוחד לרכב. הוא זקוק לו בסופי שבוע, לפעמים, לטיולים או כדי לנסוע להורים. לפעמים לצורך פרויקט אצל הלקוח, או פגישה במקום מרוחק. בליסינג הוא ישלם על רכב צמוד לשימוש אישי כל הזמן. בהשכרה, הוא יוכל לשלם רק עבור הזמן שהוא באמת ינצל את הרכב.

ומה לגבי אדם השוקל לנסוע נסיעה ארוכה לחו"ל בשנתיים הקרובות? אדם כזה יכול ללכת על עסקת ליסינג אבל הוא יאלץ לשלם עבור הרכב גם בתקופה שהוא בחו"ל.

אם כך, בכדי לבחור השכרת רכב או ליסינג, יהיה עליכם לזקק את אופן השימוש ברכב, הצרכים והתקופה אליה אתם יכולים להתחייב, ולהחליט מה האופציה העדיפה והמשתלמת ביותר בשבילכם. בהצלחה!