טראמפ: חברת הקונגרס "שונאת את העם היהודי"

נשיא ארה"ב גינה את דברי חברת הקונגרס הדמוקרטית שטענה כי "אבותי הפלסטינים היו חלק מניסיון לייצר מקלט בטוח ליהודים אחרי השואה"

ניצן קידר , ח' באייר תשע"ט

רשידה טליב (משמאל)
רשידה טליב (משמאל)
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, תוקף בחריפות את חברת הקונגרס הדמוקרטית המוסלמית, רשידה טאליב, שדיברה על הקשר בין מה שהגדירה "ההקרבה של העם הפלסטיני" ל"מצב היהודים אחרי השואה".

"המחוקקת הדמוקרטית טאליב נשדאה הצהרה איומה וחסרת רגישות על השואה. ברור שיש בה שנאה עמוקה למדינת ישראל ולעם היהודי. אתם יכולים לתאר מה היה קורה אם אני הייתי אומר את מה שאמרה?", תהה טראמפ בטוויטר.

כאמור, טאליב אמרה כי "אני מרגישה טוב כשאני חושבת על אבותי הפלסטינים, שאיבדו את אדמתם וכבודם בשם הניסיון ליצור מקלט בטוח ליהודים לאחר השואה. גם אבותי היו חלק מטרגדיית השואה".

הדובר של חברת הקונגרס פרסם הודעה לאחר ההתבטאות, ואמר כי "מנהיגים רפובליקנים ופעילי ימין מפיצים שקרים ברורים כדי להסית לשנאה". הוא לא הכחיש שהדברים נאמרו.

מחוקקים רפובליקנים זעמו על הדברים. סטיב סקאליס, מצליף הסיעה הרפובליקנית בבית הנבחרים אמר כי "אין דבר מרגיע במשהו שקשור לשואה. יותר משישה מיליון יהודים נרצחו בה. לצערנו, חברי קונגרס מרשים לעצמם להתבטא באנטישמיות וזה הופך לנורמה.