החיבוק של הח"כ החרדי לבני גנץ

"הכרתי אותך בני כאדם וכמנהיג כאיש זקוף בדעתו ומתכופף לזולתו ומכבד כל אדם באשר הוא", החמיא ח"כ יעקב אשר לגנץ במליאת הכנסת.

חיים לב , ח' באייר תשע"ט

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר נאום הבכורה הלוחמני של חבר הכנסת בני גנץ, עלה יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ יעקב אשר ובנאום ברכה החמיא לבני גנץ.

תחילה סיפר על ההיכרות ביניהם. "ההכרות שלי עם בני גנץ התחילה בנט"ל שהיא המרכז לנפגעי טראומה מטרור ומלחמה אשר נוסדה ע"י ד"ר יוסי הדר ז"ל ושעומדת בראשו יהודית רקאנטי.

"הארגון תומך סועד ומלווה נפגעי טראומה רבים והפך לגורם המטפל המשמעותי כמעט היחיד שנותן מענה לאוכלוסייה רבה זו המוגדרת "חולים שקופים", בני נעתר לבקשתה של רקאנטי לעמוד בראשות המועצה המייעצת שם שימשתי אף אני כחבר פעיל.

"אני זכור כשהיינו בביקור עם סגן השר הרב ליצמן בנט"ל במפגש עם קציני הנפגעים שבאו לנט"ל לקבל הדרכה, ושם טבעת את המונח אני מפקד שכול שבכל יום מחיי אני מלווה את חיילי שנפגעו בליבי ובמחשבתי. וכ"כ במפגשים עם הלומי הטראומה שם. בזכות נט"ל הכרתי אותך בני כאדם וכמנהיג כאיש זקוף בדעתו ומתכופף לזולתו ומכבד כל אדם באשר הוא", אמר אשר.

אשר הזכיר לגנץ מדבריו אצל נשיא המדינה. "אני זוכר גם שבאירוע אצל נשיא המדינה אמרת פיגוע או טיל לא פוגש כתובת פוליטית הכאב הוא משותף לכולם בלי קשר לדעותיהם או לאומנותם וסיימת "אני חושב שמאוד חשוב שככל שאנחנו מתמודדים עם כאב ביחד, אולי כדאי שנתמודד גם עם החיים ביחד בצורה יותר טובה, זה יעזור לנו להכיל את הדברים כמו שהם".

בשלב הזה העניק לו 'טיפים' להתנהלות בכנסת. "מנהיג פוליטי חייב להיות אדם שרואה את המלכד ולא את המפריד, שמאמין בדרך שלו אבל מכיר ואף מוקיר את דרכם של האחרים, לא מישהו שחושב שהגיע למקום שהגיע ויכול לכוף את דעתו על אחרים שיחשבו כמוהו".

בנאומו עקץ ברמיזה את עמיתו יאיר לפיד. "הכנסת זה מקום שהוויכוח וההתנגחות היא בלתי נמנעת זה תפקידו של הבית הזה כל עוד שזה ויכוח על דעה או השקפת עולם אבל כשהוויכוחים טבולים בשנאה או בהסתה זאת חציית גבול שאין מקומה כאן. ואני בטוח שבאישיותך תבלום תופעות כאלו גם אם יבואו מכל מקום שהוא".

"אני בטוח שזה יהיה המימד הציבורי והאנושי שאנו נראה כאן בכנסת מבני גנץ איש חושב ומעמיק ואדגם שמסתכל על כולם בגובה העיניים. אין לי ספק שתהיה בתרומתך לכנסת ולציבורית הישראלית ואני מאחל לך הצלחה רבה ובטח שאף יהיה בינינו בעתיד שיתוף פעולה", חתם אשר את נאומו.