כל מה שצריך לדעת על פשפשים וקרציות

אחת הבעיות שתוקפות בני אדם ומבנים הן קרציות, כאשר לעיתים אל הקרציות מלווים גם פשפשים כמו למשל פשפש המיטה.

תגיות: הדברה
, ט' באייר תשע"ט

מה צריך לדעת על פשפשים וקרציות? וכיצד נפטרים מהם? כל התשובות בהמשך.

מהן קרציות?

קרציות הן טפיל שמונה -40 עד 65 מינים מסוגים שונים, כאשר הקרציות מובילות מחלות שונות לבני אדם ולבעלי חיים. הקרצייה הינה טפיל אשר מגיע ממשפחת העכבישיים והוא יצור הניזון מדם של בני אדם ובעלי חיים.

כיום ישנן קרציות קשיחות אשר נוצרות מזחל, נימפה, ובוגר. כאשר קרציות רגישות ללחות או לחומרים כימיים. מצד שני הן נחשבות עמידות במיוחד נגד מים, וגם נגד מחיצה וקשה להרוג אותם בשל כך משתמשים בחומרים כימיים כדי להתגונן מהן.

ומהם פשפשים?

פשפשים אינם "פרעושים" כמו שרבים נוטים לחשוב, אלא שמדובר בחרק לא מזיק אך בהחלט מציק שנטפל אל בני אדם ובעלי חיים תוך שהוא ניזון מדמם. פשפשים הינם חרקים קטנים אשר כמעט לא ניתן להבחין בהם תוך שגודלם נע בין 5 עד ל 6 מילימטרים, כאשר כיום ישנם שלל סוגי פשפשים שהנפוץ ביותר בהם הוא פשפש המיטה.

צבעו של פשפש המיטה הינו חום והוא נראה מעט כמו קרצייה. הפשפשים נמשכים בדרך כלל לפרווה של בעלי חיים או למקומות לחים תוך שפשפשים יכולים להופיע גם בארונות ובחדרי שינה.

פשפשים כמו גם פרעושים (שהם טפיל נוסף שניזון מדם של בני אדם), אמנם לא מעבירים מחלות, אך הם כאלה שיכולים להזיק בכך שהם גורמים לעקיצות בעור ואי נעימות. בנוסף, כאשר הם נטפלים לבני אדם הם מעיקים במיוחד – מה שגורם לחוסר נוחות וירידה באיכות חייו של האדם, בעל החיים ושל חיית המחמד. עם זאת הפשפשים אינם גורמים למחלות ולכן הם לא נחשבים מסוכנים.

אז איך נפטרים מפרעושים, פשפשים וקרציות?

על מנת להפטר מיצורים אלה, יש בראשית להפטר ממוקדי לחות, לכלוך ועובש לרשת את הדלתות והחלונות לסתום חורים בקירות, ולשאוב את המבנה באופן יסודי. במידה וישנם כבר שאר מזיקים בבית, יש להיעזר בשירותים של מדביר מקצועי שיוכל לבצע הדברה כללי בכל הבית נגד קרציות, פרעושים, פשפש המיטה ושאר מזיקים.