עורכי הדין:
לשחרר את הנער ולבטל את כתב האישום

עורכי דינו של הנער היהודי המואשם בהריגת פלסטינית קוראים לפרקליטות לחזור בה מכתב האישום. ''לא להגיש ערר על החלטת שחרורו''.

ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ט

עו"ד עדי קידר
עו"ד עדי קידר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עורכי דינו של הנער היהודי המואשם בהריגת הפלסטינית סמוך לצומת תפוח בשומרון, קוראים לפרקליטות לחזור בה מכתב האישום נגד הקטין.

עו"ד אריאל עטרי סיפר על חוות הדעת המשמעותית שהוצגה הבוקר (שלישי) בדיון בבית המשפט המחוזי, שבסיומו החליט בית המשפט לשחרר את הנער למעצר בית עם איזוק אלקטרוני.

"במהלך הדיון הצגנו חוות דעת של ד"ר חן קוגל ראש המכון לרפואה משפטית. על פי חוות הדעת הזו לא היה מקום להגיש כלל את כתב האישום מלכתחילה, שכן המוות של המנוחה לא נגרם כלל מפגיעת אבן. אני מצפה מהפרקליטות לשקול היטב האם להמשיך בכלל עם ההליך כנגד הקטין", מסר עטרי.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הוסיף "לאור הראיות החדשות, שמצטרפות לראיות הרבות הנוספות המצביעות על חפותו של הקטין, אנו קוראים לפרקליטות שלא רק לחזור בה מכתב האישום, אלא גם להורות על שחרורו של הקטין, ושלא להגיש ערר על החלטת שחרורו''.

כאמור, בית המשפט המחוזי מרכז הורה הבוקר על שחרורו של הקטין למעצר בית עם איזוק אלקטרוני. בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות והורה על עיכוב החלטת השחרור לצורך שקילת הגשת ערר לבית המשפט העליון.