ליברמן ינהל את המדינה? "בחלום"

ח"כ גפני תקף את ליברמן וטען כי הוא אינו מבין כיצד מתנהלת מדינה. ''ביקשנו את ראשות ועדת הפנים - אנחנו מבינים בזה הרבה יותר ממנו"

חיים לב , ט' באייר תשע"ט

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף היום (ג') בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שהציג תנאים נוקשים לכניסה לקואליציה.

בראיון לרשת ב' אמר גפני "האיש לא מבין איך מתנהלת המדינה. לא הכרנו סוג מו"מ כזה, כאילו הוא בעל הבית וצריך לתת לו תשובה חיובית, כי אם לא, אז לא תהיה ממשלה. אני אומר בוודאות שלפחות על סעיף הגיוס זה לא יקרה.

גפני תקף אף את דרישת ליברמן לקבל לידיו את ועדת הפנים. "אם הוא חושב שעם החמישה מנדטים שלו הוא ינהל את המדינה, שימשיך לחלום. מה זה הדבר הזה שהוא פתאום רוצה את ועדת הפנים, אנחנו ביקשנו את ראשות ועדת הפנים - אנחנו מבינים בזה הרבה יותר ממנו. מה הוא מבין בזה?!".

גפני הסביר כי ישיבת המו"מ שתוכננה היום לא בוטלה אלא נדחתה כדי לעדכן את חברי הסיעה בממצאי פגישתו עם ראש הממשלה. "ישיבת המו"מ נדחתה. הערב תתכנס הסיעה שלנו ולפי זה נראה איך לקבל את החלטות עם נתניהו. לא ביטלנו את הפגישה רק דחינו אותה כי יש לנו עדכונים מהפגישה אמש שלי ושל סגן השר ליצמן עם נתניהו".

אתמול אמר ח"כ ליברמן כי מפלגתו לא תיסוג מהדרישות שהציב בסוגיות הביטחוניות וחוק הגיוס. "שמעתי שמחכים לרבי מגור - מבחינתנו אין שום שינוי, אנחנו מבחינתנו דורשים את החוק כמו שזה, כולל כל הפסיקים והנקודות בו, לא נסכים לפחות מזה. כמו שהחוק אושר בקריאה ראשונה, כך הוא צריך לעבור בקריאה שניה ושלישית. אני מאד מסופק אם בג"ץ ייתן עוד דחייה, בסוף יולי פג הדחייה שנתן בג"ץ ואני מאוד מסופק אם בג"ץ ייתן עוד דחייה לגבי חוק הגיוס".

באשר לאפשרות של פשרה בחוק הגיוס אמר ליברמן כי "זה לרוקן את החוק מתוכן, אי אפשר לעשות פשרה על פשרה. את החוק הזה הבאנו אחרי הידברות עם כל הגורמים בעולם החרדי. לעשות עוד פשרה - זה לא עושה שכל. אי אפשר לשנות סיכומים כי לחרדים יש יותר ח"כים. לא נסכים לשנות אפילו פסיק אחד".