הרב פרץ: בורות ובושה

יו"ר איחוד מפלגות הימין מסביר מדוע יצא במחאה ממליאת הכנסת בזמן נאום ח"כ כסיף, "הרב קוק היה מגדולי הדורות האחרונים שקמו לנו".

עדו בן פורת , ט' באייר תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: Flash90

ח"כ כסיף כינה את תורת הרב קוק "תורת הגזע", הח"כים מחו

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, מסביר הערב (שלישי) מדוע יצא ממליאת הכנסת לאחר שח"כ עופר כסיף כינה בנאום הבכורה שנשא את תורת הרב קוק "תורת גזע".

"הרב קוק היה מגדולי הדורות האחרונים שקמו לנו ואבי תורת ארץ ישראל. אחד מהאורות הגדולים שאנחנו זוכים ללמוד מתורתו העמוקה את הקשר הנצחי שלנו לארץ ישראל, לכבוד האדם ולמחויבות שלנו לתורת ישראל. לקרוא לרב קוק גזען זו בורות ובושה", אמר הרב פרץ.

בנאומו אמר כסיף, "צדק הרב אברהם יצחק הכהן קוק כאשר כתב ש'ראויה האנושות שתתאחד כולה למשפחה אחת, וחדלו אז כל התׅגרות וכל המידות הרעות היוצאות מחילוקי עמים וגבולותיהם'. אבל משנתו נגועה הייתה מיסודה בתורת גזע מבישה ששמה לה את הקולקטיב היהודי כעליון על פני שאר העמים, כראשון בהיררכיה מדומיינת".

"מובן מאליו שהתכנית הפוליטית שנגזרה ממשנה נוראית זו, ואשר למרבה החרפה קנתה לה אחיזה במסדרונות השלטון בואכה לשכת ראש הממשלה, סותרת במהותה כל כבוד אנושי", הוסיף ח"כ כסיף.

"למעשה, שום היררכיה (גזעית, לאומית, מגדרית, או מעמדית) לא יכולה לכבד את האדם ולראותו כחלק מעיקר אנושי. רק שוויון אמיתי, עמוק ומלא יכול לבטא כבוד שכזה ולהבטיח את מימושו הלכה למעשה. לכך נדרשת משנה פוליטית מקיפה: אידיאולוגיה ופרקטיקות מהפכניות השמות את האדם במרכז – לא את הלאום, לא את המדינה, לא את האדמה, לא את הדת. את האדם באשר הוא אדם. את זה מצאתי כבר לפני שנים בסוציאליזם המרקסיסטי", טען כסיף.