''ממשל טראמפ משתיק את הקול הפלסטיני?''

נשיא התנועה הרפורמית מותח ביקורת על ההחלטה האמריקנית שלא להעניק ויזה לחנאן עשראווי. "כדי להביא שלום חייבים לדבר עם הנהגת הרש"פ"

עדו בן פורת , ט' באייר תשע"ט | עודכן: 21:10

חנאן עשראווי
חנאן עשראווי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה, ריק ג'יקובס, מותח ביקורת על ההחלטה האמריקנית שלא להעניק ויזה (אשרת כניסה) לבכירה הפלסטינית חנאן עשראווי.

''מדוע לסרב לויזה עבור חנאן עשראווי? האם זה חלק מתכנית של הממשל להשתיק את הקול הפלסטיני?", שאל ג'ייקובס בחשבון הטוויטר שלו.

''כדי להביא שלום ויציבות אנחנו חייבים לדבר עם ההנהגה הפלסטינית. אנחנו לא צריכים להסכים איתה (ואני לרוב לא מסכים) כדי להכיר בערך של שמיעת דעתה'', הוסיף.

כאמור, ארצות הברית סירבה להעניק אשרת כניסה לחברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, והיא האשימה את האמריקנים כי הם נוקטים נגדה בסנקציות על רקע התנגדותה לישראל ולתכנית המאה.

במחלקת המדינה אמרו בתגובה שהם אינם מוסרים פרטים הקשורים לטיפול באשרות כניסה לארה"ב. "החוק האמריקני אינו מאפשר לסרב לבקשת כניסה על רקע של הצהרות פוליטיות או הבעת דעות במסגרת חוקית. ויזות ניתן לדחות רק מטעמים המפורטים בחוק האמריקני", נמסר.

עשראווי נחשבת לאחת המבקרות החריפות של ממשל טראמפ ברשות הפלסטינית, ביקורת שהתגברה לאחר ההכרה האמריקנית בירושלים והעברת השגרירות.