כבאים הותקפו בזמן כיבוי שריפה בירושלים

הכבאים נאלצו לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם. אבן גדולה פגעה במפקד הצוות.

אלירן אהרון , ט' באייר תשע"ט

האבן שפגעה במפקד הצוות
האבן שפגעה במפקד הצוות
צילום: כבאות והצלה לישראל-מחוז י-ם

צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים הוזעקו הערב (שלישי) לכבוי שריפה שפרצה במבנה נטוש שהוצת בשכונת גבעת שאול.

לדברי הכבאים, מיד עם הגעתם לשכונה, החלו להתגודד סביבם עשרות ילדים ובני נוער, הפריעו למלאכת הכיבוי, הוציאו ציוד מציל חיים מרכבי הכיבוי וזרקו אותו, קרעו את זרנוקי המים.

כל זאת בזמן שהכבאים האש היו בתוך המבנה הבוער. ההתפרעות סיכנה את שלום הכבאים שעסקו בהשתלטות וכיבוי השריפה במבנה. כשפנו הכבאים אל הנערים והילדים וביקשו מהם לחדול ממעשיהם, החלו הללו לתקוף אותם בקללות ובשלב מסוים החלו אף ליידות לעברם מטר של אבנים וחפצים.

הכבאים נאלצו, לדבריהם, לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם. מפקד צוות הכיבוי שגונן בגופו על מתנדבי הכיבוי וההצלה שסייעו לכבאים ספג אבן גדולה בכתפו, ורק במזל לא נפגע בצורה קשה.

מכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים נמסר, "אנו רואים בחומרה רבה את התופעה החמורה בה מתירים לעצמם אזרחים, לרבות בני נוער וילדים קטנים לתקוף את לוחמי האש הבאים להציל חיים ורכוש בצורה אלימה, להזיק לציוד הכיבוי היקר ומציל החיים, ולגדף במילים קשות את לוחמי האש שבאים להגן עליהם, על משפחתם ועל אנשי הקהילה שלהם".

"באגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים מתכוונים לעמוד על כך, שאזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין וייענשו בהתאם לחוק. עוד בכוונת הכבאות לתבוע באופן אישי כל אדם שיתקוף את לוחמי האש", נאמר בהודעה.