סגני שרים? "אין צורך ב'בבעלי תארים'"

נציגי 'שלומי אמונים' דורשים מח"כי אגודת ישראל לתבוע תפקידים בעלי משמעות לפיתרון בעיות החרדים בדמות סגני שרים ללא שרים מעליהם.

חיים לב , י' באייר תשע"ט

ליצמן ופרוש
ליצמן ופרוש
צילום: Hadas Parush/FLASH90

שלושים חברי מועצה של סיעת 'שלומי אמונים' חתמו על מכתב בו הם תובעים מחברי הכנסת של אגודת ישראל לדרוש במסגרת המו"מ הקואליציוני תפקידים בעלי משמעות לפתרון בעיות הציבור החרדי.

במכתב הם מבהירים כי נטילת תפקידים נטולי השפעה היא בגדר אסון ליהדות החרדית. במכתב הם מכוונים לאפשרות שיהדות התורה יתפשרו על תפקידי סגני שרים עם שרים מעליהם - למעט לסגן שר הבריאות ליצמן.

"שמענו בימים האחרונים את הדיווחים אודות המו"מ הקואליציוני, ואת המגמה המסתמנת, כך ע"פ דיווחים, לקבל מנה גדולה של סגנים, יו"ר ועדות וכו', על מנת שכל אנ"ש יהיו 'בעלי תארים'.

"הננו להבהיר בזאת: מדובר באסון ליהדות החרדית. מטרתכם בכנסת אינה תארים ותפקידים חסרי שיניים, אלא אחזקת עמדות השפעה אמיתית למען ציבור שולחיכם"

"אנו תובעים בזאת, כי אגו"י תעמוד על קבלת עמדות מפתח משמעותיות. היינו תפקידי סגן ללא שר מעליהם, במשרדים הרלוונטיים לפתרון בעיות לציבור החרדי. ייאמר ברורות, סגן שר מעליו מכהן שר, חסר כל השפעה משמעותית, ובוודאי נעדר כל יכולת להוביל מדיניות", הוסיפו חברי 'שלומי אמונים'.

הם מנו את הבעיות עמן מתמודד הציבור החרדי. "אין צורך להזכיר שוב את שלל הבעיות עימם אנו מתמודדים: מוסדות חינוך, הרשויות המקומיות, מצוקת הדיור, אטימות משרד ממשלה, התנהלות שרירותית וחסימת תקציבים למוסדות, בירוקרטיה בלתי הגיונית ועוד ועוד. הגיע הזמן שיהיה לנו כתובות בעלות שיניים וסמכויות. המצב הנוכחי בו אנו עולים כעניים בפתח לנציגי המפלגות האחרות, הינו בלתי נסבל"

את מכתבם לחברי הכנסת חתמו במילים: "בידיכם, בכח ההישג הגדול בבחירות, לשנות את המצב".