מסיבת 'נכבה חרטא' מול דגלי אש"ף באוניברסיטת תל אביב

פעילי 'אם תרצו' ערכו מסיבת 'נכבה חרטא' מול אירוע "יום הנכבה" שצוין באוניברסיטת תל אביב

ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

"נכבה? חרטא"
"נכבה? חרטא"
צילום: אם תרצו

מסיבת נכבה חרטא

עשרות פעילי תנועת 'אם תרצו' יחד עם פעילי תאים ציוניים נוספים קיימו היום (רביעי) את מסיבת "הנכבה חרטא" השנתית בכיכר אנטין באוניברסיטת תל אביב.

לדברי המארגנים, "האירוע נועד להזכיר לתאי הסטודנטים הערבים ותאי השמאל הקיצוני אשר מקיימים גם הם אירוע המבכה את תבוסתם בתש"ח עד כמה טוב להם לחיות במדינת ישראל".

במסגרת המסיבה הופיע דיג'יי עם מוזיקה ישראלית בליווי מעגלי מתופפים ואלכוהול שחולק חופשי לחוגגים. במסיבה הרימו הסטודנטים בקמפוס 'לחיים' לכבודה של מדינת ישראל והזמינו את כל הסטודנטים לחגוג עימם. במקביל, התקיימו מסיבות 'נכבה חרטא' על ידי פעילי אם תרצו גם באונברסיטה העברית ובמוסדות נוספים.

פעילי אם תרצו באוניברסיטת תל אביב
צילום: אם תרצו

ניב נבעה, ראש תא אם תרצו באוניברסיטת תל אביב שהוביל את מסיבת הנכבה חרטא אמר: "קצת סמלי שדווקא ביום הרצל שאנחנו מציינים היום, יעמדו סטודנטים ערבים צבועים ויבכו על מר גורלם, למרות שאין בר מזל מהם בכל המזה"ת. אולי זה בעצם הסיפור כולו, ליהנות מפירות המפעל הציוני, שגשוגו האנושי, המוסרי והכלכלי מחד גיסא, ולחתור באותה העת לחיסול אותו מפעל שאין טוב ממנו להם ממש".

לדברי נבעה, "האקדמיה הישראלית נשלטת כיום על ידי קולות פוסט ציוניים דומיננטים המנותקים מן המציאות ומתביישים בתקומתה של מדינת היהודים".

יו"ר אם תרצו, מתן פלג, הוסיף כי "תבוסת הערבים במלחמת העצמאות היא בבחינת נס אמיתי, גם במושגים של עם ישראל. אילו הישוב היהודי היה מפסיד, השואה הייתה ממשיכה על ידי תלמידיו של חאג' אמין אל חוסייני, כפי שהצהירו. העובדה שהאקדמיה הישראלית מאפשרת במה לאלו המבכים את כשלון הנסיון האלים לחסל את העם היהודי מהווה עוד הוכחה לליקוי המאורות וחידלון האישים שעובר על האוניברסיטאות בארץ".