הכירו את בימבולנס השייח'

ברחובות יפו הצפופים ניתן לראות בכל יום את השייח' אחמד אבו סייף, מתנדב במגן דוד אדום, כשהוא נוסע להציל חיים על הבימבולנס של מד"א

ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

השייח' עם בנו והבימבולנס
השייח' עם בנו והבימבולנס
צילום: דוברות מד"א

שייח' אחמד אבו סייף (43), נשוי ואב לחמישה, מכהן כשייח' במסגד השכונתי ביפו. לפני כשנה וחצי, עבר שייח' אחמד קורס חובשי רפואת חירום, והחל להתנדב במגן דוד אדום.

בהתנדבות במד"א, שייח' אחמד מצליח להתמיד, לצד פעילותו במסגד ועבודתו בעיריית בת ים. הוא מגיע באמצעות הבימבולנס של מד"א למקרים רבים בכל יו, ומציל חיים.

השייח' עובד בשעות הבוקר בעיריית בת ים, שם מכירים בחשיבות התנדבותו במד"א, ומאפשרים לו לצאת להציל חיים גם בשעות העבודה. את הבימבולנס הוא מחנה מדי ערב בחצר ביתו, לצד התרנגולים ועצי הפרי.

הבימבולנס, המבוסס על מפעילים מתנדבים, ביניהם גם השייח אבו סייף, החל לפעול ביפו לפני כשנה. זהו רכב חשמלי, עם ציוד עזרה ראשונה והחייאה מתקדמים, שנועד לקצר את זמני התגובה של מד"א, להגיע במהירות למקומות צרים וצפופים, ולהתגבר על עומסי תנועה.

שלושה מילדיו של שייח' אחמד אבו סייף הלכו בעקבותיו, ומתנדבים גם הם במד"א: סברייה (19) וחאדר (18) סיימו לאחרונה קורס חובשים, ואדם (15) הוא מתנדב נוער במד"א. בנו אדם, בן ה-8 כבר חולם להיות פראמדיק.

כשנשאל שייח' אחמד אם נשאר לו זמן לילדים, סיפר כי "הנתינה והצלת החיים היא הדבר הכי חשוב שיכול להיות. הילדים לומדים את זה, והצטרפו להתנדבות במד"א מיד כשיכלו. בשנים האחרונות גדלה המודעות ביפו להתנדבות בארגון".

בין תושבי יפו, ישנם כ-100 חובשים ופראמדיקים ועוד כ-70 בני נוער המתנדבים במד"א. לאחר חודש הרמדאן, צפוי להיפתח קורס הכשרה נוסף ביפו, רביעי במספר.

בתו של השייח' אחמד, סברייה, מספרת כי "מה שגורם לנו ללכת בעקבות אבינו הוא אהבה ורצון לעזור לאנשים. זה בא מהלב שלנו. אנחנו לא יכולים לשבת בבית בזמן שאנחנו יכולים לצאת ולהציל חיי אדם".

השייח' אחמד אבו סייף סיכם ואמר כי "פעילות מגן דוד אדום ביפו התרחבה משמעותית בעת האחרונה. כיום זמן ההגעה הממוצע עומד על דקות ספורות. זאת, לאור היענות רחבה ושיתוף פעולה פורה עם תושבי העיר. אני מבקש מכל האנשים בחברה הערבית שידעו שצריך להעניק – הדת שלנו אומרת להעניק".